MERAL AKŞENER’E BİR TEKLİFİM VAR!


Bu makale 2017-01-02 14:53:16 eklenmiş ve 1769 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

12.12.2016 akşamı Halk Tv’de Rahmi Aygün’ün programında konuk olarak Dursun Çiçek ve Meral Akşener vardı. Aygün: Akşener’e “Bahçeli sizin parti kurduğunuzu söyledi; ne dersiniz?” dedi. Akşener’de Sayın Bahçeli benim parti kurduğumu daha önce de bir kaç defa söyledi... Hem de kurduğum partinin adınında MBP olduğunu söyledi. dedi. Akşener devamında MBP’nin içinde Abdullah Gül; Abdullatif Şener’inde olduğunu söyledi. Oysa ben şimdiye kadar parti kurmayı hiç düşünmedim. dedi.

Bu sözlerin ardından ber de diyorum ki! Devlet Bahçeli’ye artık hiç güvenimiz kalmadı. Yarım asırlık tarihi ve ülküsü, ideolojisi olan taban zemini sağlam, mücadeleci insanların partisini ne hale getirdiğini hepimiz biliyoruz. Tutarsanız, dengesiz; dediğim dedik zihniyetiyle, yanındaki ardakaşlarını leblebi gibi yiyen, bir genel başkan’a artık güvenimiz kalmadı. 

Merkez sağda yeni bir boşluk doğdu. Bu boşluğu yeni oluşumla, yeni kadro, yeni bir parti ile hemde acilen doldurmanın zamanı gelmiştir. Ülkemize hizmetin yolu bu anlayıştan geçmektedir. 

Şimdi teklifimi açıklayayım: Sağda merkez bir parti iş yapar mı? Derseniz: Evet fevkalade bir iş yapar: Çünkü buna çok büyük bir ihtiyaç var. Bu yeni oluşumun adını, amblemini ben tasarladım. Adı MFP yani (Milliyetçi Faaliyetler Partisi) amblemini’de üç köşede üç yıldız olsun. Ülkücülere, çağrım odur ki, BBP’yi de alalım. Bu oluşuma onlarında katkı sağlayacağına inanıyorum. İşte o zaman bakın görün ki: Anadolunun şekli şemali nasıl değişiyor. Kuş uçmaz kervan geçmiz diye tabir edilen en ücra yerlerden sevgi ve tezahüratların yükseleceği aşikar ve kesindir.

Çünkü! Türk Milliyetçiliğinin tabanı, sabırlı, şuurlu davasına gönül vermiş; yürekten inanmış, insanlardan oluşmaktadır. Ateş çemberinden geçmiş, tecrübe ve bilgi birikimine sahip ülkücü yeni bir oluşum hem mecliste hemde diğer sahalarda ülkenin yönünü ve çehresini değiştirecek güce ve yüreğe sahiptir. 

 

Benim önerim MFP üç yıldız. Birde siz düşünün. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA