TERÖR İTLERİ


Bu makale 2016-12-12 04:52:15 eklenmiş ve 6846 kez görüntülenmiştir.
İdris Doğan

Bozguncular, yıkıcılar, bölücüler kendilerine yüklenen tarihi görevi, ülkemizde ve diğer İslam ülkelerinde alçakça, haince yerine getiriyorlar. Onların destekçileri ve işbirlikçileri ise ellerini ovuşturarak -tespih taneleri gibi- Türk milleti ve İslam ümmetinin dağılmasını bekliyorlar.
İçimizdeki beyinsizler ile dışımızdaki ahlaksız azgınlar, onların yaptıklarına karşı siper oluyor ve teröristlere kol kanat geriyorlar. Tabi ki, gizli ellerin açık sözcüleri, Türkiye’ye ve İslam dünyasına itidal tavsiye ederken hiçbir insani değer ve sınır tanımayan terör itlerinin ihanetlerinden medet umarak menfaatlerinin gerçekleşmesi hayaliyle yatıp kalkıyorlar.
Günümüzde cezalar İslam’ın gözettiği temel ilkelerin çok uzağında kalmış, insani bir süreç olan caydırıcılık vasfını kaybetmiş, suçlu için adeta ödüle dönüşmüştür. 
Kamu hukukuna zemin teşkil eden toplumsal hayatın gereklerine bağlı olarak hukukun sürekli bir gelişim ve değişim içinde olması demek; masumların, mazlumların hakkını koruyacak ve onların insanca yaşama haklarını teminat altına alacak biçimde tanzim edilmeyeceği anlamını taşımaz. Aksi takdirde sosyal hayatın huzuru, sükûnu nasıl temin edilebilecektir. 
İnancımıza göre hukuki düzenlemelere bakıldığında gözden kaçmayacak kadar belirgin olan önemli bir husus vardır ki o da kamusal alan ile özel alan arasında titiz bir ayırımın yapılmış olmasıdır. Cezalarla ilgili düzenlemeler, kamusal alana, yani kamuya karşı işlenen suçlara tekabül eder. Bu canlı bombalar, varlığını kamu düzeninin sarsılmasına, milletlerin savrulmasına ve insanlığın sömürülmesine bağlayanların piyonlarıdır. Onlar, bir milleti imhaya yönelik kiralık katilin kendisidirler.
Terör belasıyla yarım asır iç içe yaşamak zorunda bırakılan milletin yüreği yanan ferdi olarak teklif ediyorum.
Canlı bombayı o hale getiren azmettirici gizli ellerin bedenine patlayıcılar bağlanıp o efendiler, halkın gözü önünde patlatılmadıkça bu dünyada kimseye huzur ve rahat yüzü yoktur.
Siz ne dersiniz bilmem. Kısasta hayat vardır, bendeniz “İlla da kısas diyorum, illa kısas!”.
İdris-dogan@hotmail.com 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.4906 5.5126
Euro 6.2118 6.2367
Sterlin 7.2417 7.2954
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA