O ZAMAN SONBAHARDA GEL !!


Bu makale 2016-10-24 06:15:43 eklenmiş ve 2555 kez görüntülenmiştir.
Ramazan Sarı

Öncelikle Akşehir için paylaşmaya ve yazmaya çalıştığım geçmişe dönük anlatımların aklımın erdiği yıllardan itibaren olmasının yanısıra öğrencilik yılları ve asıl mesleğim olan yerel yönetimdeki çalışma süresin içine katarak yazıyorum. Bu açıklama gereğini neden duyduğumu bizzati olarak yazlarımın içinde geçen anlatımları gördüm,duydum ve yaşadığım için belirtiyorum.

Akşehiri anlatmak veya yazıya dökmek için nereden başlarsanız başlayın kesinlikle sonlayamaz ve nokta koyamazsınız. Şimdi bu köşemizde nereden başlayıp nerelere kadar uzanalım desem mevsim sonbahar olunca !! Akşehir’de sonbaharı anlatmaya çalışalım..

Bunu yazmak için en idal olan yer bence Hıdırlık diyorum. Peki neden Hıdırlık çünkü insanların havaların soğuması ile birlikte ellerin ayakların çektikleri tek dinlenme ve aşıkların buluşma yeride onun için diyorum. Şimdi burada ilk tanışmış olanlar bu satırları okurken belkide taa o günlere dönmüş olabilirler çünkü mevsim artık sonbahar.

Buranın havasını, suyunu ve doğasın anlatmaya ne güç yeter nede kalem çünkü burada doğanın tüm renkleri ve tonları mevcuttur. Siz hiç kestane ağaçlarının altında yürüken dallarıdan düşen sarı,sarı yaprakları ayağınızla sürekleyerek karıştırabileçek bir yerde yürüdünüz’mü..?dahası o yaprakların renğini ve tonunu boyanın içinden bile çıkaramazsınız. Hele köknar ağaçları, Ulu Çınar ağaçı ve çam ağaçları !! adeta bir yarış içinde doğada bizde varız diyerek bir birilerini kuçakladıkları yer işte tamda.. burası oluyor.

 

Sizi buradan alıp hani hepimizin bildiği tekke deresine götürmek istiyorum. Burası genelde Hıdırellez gelince ziyaret edilir. Nedeni belli  burada bulunan “Nimet baba” türbesini hepimiz biliriz ve Hıdırellez günü tüm yöre halkı buraya taşınır dilekler,adaklar edilir. Bu zatın mezarına bitişik alanda yapılan ve Belediye tarafından kiraya verilerek halkın dinlenme ve eğlenmesine açılan adınada “Kent ormanı” denilen yeri gezmenizi ve görmenizi tavsiye ediyorum. Renklerin buluştuğu, kuşların ötüştüğü,İnsanların doyasıya eğlenebildiği ve hele hele çocukların tek mutlu olduğu, özellikle Akşehir için bundan böyle tek doğal yer diyorum. Dere yatağının bu tesisin içinden geçmesi ayrı bir renk ve heyecan katmasını görmek ve seyretmek lazım. Bu mevsim  tamda sonbaharda görülecek olan bu zaman diyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.4906 5.5126
Euro 6.2118 6.2367
Sterlin 7.2417 7.2954
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA