EĞİTİM ve ADALET


Bu makale 2016-10-22 05:22:30 eklenmiş ve 4208 kez görüntülenmiştir.
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Karaağaçlı

Evrende  sular bir türlü durulmuyor.  Görünen o ki;   her  yer karmaşa içinde nefes  alıp  veriyor. Memlekette  de eğitim  ve  adalette işler uzayıp gidiyor. Umuluyor ki taşlar  bir an  önce  yerli yerine otursun.
Eğitim ve  adalet  toplumda herkesi ilgilendiren alanlardan olduğundan  öncelikle bu alana   yönelik iyileştirmeler  de dört gözle bekleniyor.
***
Eğitimde  artık yenilikler yerine var olan yapının toplam kalite standartlarının  yükseltilmesi yönünde  etkinlikler  yapılmalı  ve  adımlar atılmalıdır. 
Adalet   alanında ise  hakimlerin  bir an önce  kalıcı görevlerinin belirlenmesi ve artık  biriken dosyaları okumaları   dolayısıyla inceleyip karar   vermeleri  hastanelerin acil  servis  önleri   gibi  heyecanla   bekleniyor.
Adalet  bekleyenler de  yılarını sonuçlanacak  davalara  bakarak  harcarlar. Bu  ise  suçu,  gaspı, hilesi, yalanı, dolanı, riyası, sahtesi bol   hırsızlar güruhlarının  ekmeğine  yağ-bal çalar.
***
Sonuçta,  çözülmesi gereken devasa sorunlar var. Yeni kadrolar oluşturulurken, umulur  ki;  birinci öncelik, sadakat değil, liyakat olur. Yoksa yeni gelenler de fazla kalıcı olmaz.  Bunun faturası da, her zaman olduğu gibi yine   eğitimde öğretmene, öğrenciye ve   velilere çıkar. Eğitimde kaybedilen yıllara yenileri eklenir. Adalette ise hak ve  hukuk bir  başka  bahara kala kala ömürler tükenir  gider.  Adalet   dağıtan da bekleyen  de   boşa bekler  durur.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3131 5.3343
Euro 6.0276 6.0518
Sterlin 6.9099 6.9612
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA