İNSAN İSTERSE...


Bu makale 2016-10-21 05:11:32 eklenmiş ve 2968 kez görüntülenmiştir.
Bayram ÇİNİ (AKADEMİKÇE)

Ecdadımızın bizlere bıraktığı birçok miras vardır ki bunları güzel bir şekilde koruyup saklayarak manaları ile kendi hayat felsefemizi kurarak yaşam biçimimizi meydana getiririz. Bu hayatın içinde elbette ki en güvenli bir ortam içinde sağlıklı bir biçimde hayatımızın idamesini sağlarız.
Cennet mekan ceddimizin söylediği gibi “her şeyin başı sağlık” deriz de sağlıklı bir birey ve toplum olma yolunda kılımızı kıpırdatmayız. Hayatımızı meydana getiren güzel şehrimizin doğayla iç içe olması büyük bir avantaj olması ve o doğanın içinde olmak birkaç dakikamızı almasına rağmen kendimizi mahrum bırakırız.
Bilmiyorum biliyor musunuz ama Akşehir Kaymakamlığı İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğümüze ait spor tesisleri ve alanları da mevcut. Zekai Baloğlu Kapalı Spor salonumuz da, basketbol, voleybol, masa tenisi ve benzeri sporların yapılabileceği, halka belirli saatler arasında açık olduğu, ayrıca Akşehir stadyum (Çim saha) yine halka açık olarak koşu yürüme ve diğer egzersiz hareketlerinin yapılabildiği tesislerin olması, doğa sporlarının yanında büyük bir avantaj sağlamaktadır. Elbette ki tüm bu imkânlar ise ücretsiz olarak yapılmaktadır.
Yine ilçemizde var olan özel spor salonlarında (yüzme, plates, aerobik ve benzeri zayıflama üzerine kurulmuş seanslı salonlar vb.) çeşitli sporlar yapılarak bunun karşılığında ücret alınmaktadır.
AKADEMİK Kulübümüz her hafta sonu ve Çarşamba akşamları düzenli olarak herkese açık doğa yürüyüşleri zirve faaliyetleri gerçekleştirmekte. Kulübümüzce de katılımcılardan hiçbir ücret istenmemesi, bilinçli bir şekilde ve görülecek yerlere rehberler eşliğinde güvenli olarak sağlıklı yürüyüşler gerçekleştirilmektedir.
Aslında yapılan bütün bu spor çeşitliliğinde İlçemizde bir eksiklik olmamasına rağmen AKADEMİK Kulübünce Devletimize ait spor yapılabilecek stadyum ve salonlarında beden eğitimi öğretmenlerimizce ücretsiz olarak bilinçli spor yapılması için kolları sıvadık.
Amacımız zayıflamak, zayıflatmak değil, sağlıklı bireyler ve sağlıklı toplumların oluşması için girişilen küçük bir eylemdi.
SAĞLIĞIMIZ YERİNDEYKEN KORUYALIM, SAĞLIK İÇİN YAŞAYALIM.
Unutmayalım “HER İŞİN BAŞI SAĞLIKTIR!”
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA