BU YANGIN BÖYLE SÖNMEZ!!!


Bu makale 2016-10-11 04:53:42 eklenmiş ve 6814 kez görüntülenmiştir.
Ramazan Sarı

Kentlerde yaşamanın bir bedeli olmalı.. zaten bu bedelleri toplayan Yerel Yönetimler var. Tabiki kentlerin bazıları planlı projeli  olunca buralarda yaşamanın ayrı bir zevki olmalı. Fakat bizim şehrimizin bunlardan farkı geçmişinin Selçuklu dönemine kadar uzanır olmasıdır. Bu uzanırlık içindeki evlerin Vakıflar müdürlüğü tarafından orjinaline uygun şekilde restora edilerek şehrimize değer kazandırılıyor.
İlçemizi ziyarete gelen tüm yerli ve yabancı ziyaretçilerin merakla görmek istedikleri tarihi kalıntılar ve restarasyonu yapılan evlerinde ilk yerleşim alanı içinde kalıyor olması bir bütünlük sağladığı için gezmeye ve görmeye değer  oluyor. Aslında daha gün yüzüne çıkmamış yer altında kalarak günden, güne değer kazanan tarihi hanları, hamamları’ da katarsak daha ne olsun.
Bizler kent olarak bu alanların tanıtımının önemi olduğu kadar esasen korunmasını unutuyoruz..
Çünkü bu alanlarda son zamanlarda çıkan yangın vakalarına müdahale açısından zaman kayıbına ve yangının büyümesine avantaj veriyoruz. Bu yerleşim alanları içerisinde çıkabilecek yangınlara ilk etapta müdahale edecek şekilde neden bu bölgede bir araçlık itfaiye garajı yapılmayışını hala anlamış değilim..? Şimdiye kadar çıkan yangınlarda can kaybı olmayışı bir şans olabilir. Fakat ihbar alınıp şehrin bir uçundan itfaiye ekibinin gelmesi şehir içindeki trafik sorunu, mahalle içerisindeki engelleride bunun içine katarsak..!!  hadi geçmiş olsun derler. Şimdiye kadar çıkan yangınlarda sanki böyle olmadı mı..?
Daha geçenlerde yaşlı bir kadının evinin tamamen yanıp, kül oluşunu unutmayalım. Müdahale ekibi nekadar profosyenel ve donanımlı olması işin başka boyutudur.  Acaba Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürünün İlçemizi ne kadar tanıdığını ve bu tür sıkıntıların yaşandığından ne derecede haberdar olduğunu merak ediyorum.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3015 5.3227
Euro 5.9916 6.0156
Sterlin 6.8360 6.8868
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA