KURU AĞACA KUŞ KONMAZ!!!


Bu makale 2016-09-28 05:16:37 eklenmiş ve 1875 kez görüntülenmiştir.
Ramazan Sarı

Hani günlük hayatımızda bazen laf sokmak için “Kuş beyinli” der geçeriz. Aslında kuşların hiçte öyle olmadığının nedeni açık ve nettir. Çünkü kurumuş olan ağaçlara ne yuva yapar, nede konarlar. Buradan şu çıkıyor kendilerini güvende hissetmediklerindendir. Ee o zaman neden birbirimize kuş beyinli gibi atıflarda bulunarak sözde işi gırgıra bağlarız. Demekki kuş beyinli demek çokta alaycı bir durum olmuyor.
Kuşlardan söz etmişken şehir merkezinde bulunan veya dinlenme alanlarındaki ağaçlar üzerinde hiç kuş barınakları gördünüz mü..? Geçenlerde İslam ülkeleri fotoğrafcıları Akşehir’e gelerek birkaç saat içinde önemli olan yerlerimizi gezdiler, gördüler ve fotoğraf makinalarını doldurup gittiler.
Bizde yerel basın olarak kendilerini takip ederek haber yapalım derken bazen bizlerden şehrimizin geçmişine dönük bilgiler almaya çalıştılar. Bu sorulardan en önemlisi  Gazi İlkokulu ve Kilise bahçesinde yaşandı. O alan giren tüm fotoğrafçılar gözlerine inanamadılar burada bir mirasın göz göre göre heba olduğunu nasıl bu hale geldiğini tartışmaya başladılar.
İşin en can alıcı noktasını  bayan fotoğraf ustası koydu. Hadi diyelim burasını ihmal ettiler şu kuruyan ağaçlara ne demeli..? bu ağaçları kurtarmanın en güzel yolu tüm dallarına kuş barınakları yapılarak bir nebze işi kurtarmış olabilirler diyerek bir gönderme ile tekraren kendi işlerini yapmaya koyuldular.
 Belkide bu kuru ağaç meselesinden yola çıkarak  Akşehirdeki tarihi ve kültürel yerlere sahip çıkmak, elimizdeki değerlerin kıymetini bilmek,birde üstüne üstelik ağaçlara kuş barınakları takarak bizim göremediklerimizi görenlere malzeme olmaktan kurtulsak nede güzel olur.
Kent olarak diğerlerine göre kuru ağaçtan düdük çıkarmak gibi bir kaygımız ve tasamız yokken hala neden dünyanın ortasında saymakla bitmeyen değerlerimizi anlatmakta veya turizm sektörüne sokmakta geri duruyoruz.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Sezgin akdeniz 2018-04-03 15:59:52
Kuru agaclara kus konmaya bilir lakin kuslar ormanda en cok kiru agaclara ihtiyaç duyarlar. Onlarda olusan kurtlarla beslenirler.
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3015 5.3227
Euro 5.9916 6.0156
Sterlin 6.8360 6.8868
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA