VAY BİZİM TÜRBİNLERİN HALİNE !!


Bu makale 2016-09-19 05:04:04 eklenmiş ve 2080 kez görüntülenmiştir.
Ramazan Sarı

Atatürk’ün Büyük Taarruz öncesi savaş planlarını görüşebilmek ve komutanları bir araya toplayabilmek amacıyla Batı Cephesi Karargahı olan Akşehir’de düzenlediği tarihi futbol maçı, Akşehir Onur Günü etkinliklerine dahil edilerek her yıl yeniden canlandırılır.
Böylesine anlamlı ve Büyük taarruz için ev sahipliği yapmış olan Akşehir’imizin nedense futbolda bulunduğu noktayı anlamış değilim. Düşünüldüğünde gerçekten insanın aklı almıyor. Ta ki 1922 yılında Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarının Büyük taarruz için hazırlıklarını sürdürdükleri Garp Cephesi Karargâhında toplantı esnasında planları arasına giren futbol şansımız nedense ciddi anlamda tam yerine gelmediği düşüncesindeyim.
Akşehirspor tarihçesine bakıldığında hiçte küçümsenmeyecek derecede ve ses getiren takımlar arasında yer almıştı. Dahası Akşehir’de bir zamanlar futbol fabrikası vardı. Hatırladığım kadarıyla İdman yurdu, Hasgül spor vs gibi takımlar vardı. Çevre köy  ve kasabalarda aynı heves ve heyecanla takım kurma yarışı içindeydi. Bunlardan birisi olan varkii… Türkiye’de İlk federe olmuş Köy takımlarında sayılan “YAHSİYAN SPOR”dur. Kuruluşu 1957’de yapılmış o günün Köy Muhtarı olan Nuri Sarı tarafından büyük uğraşılar yapılarak gerçekleştirildiği söylenir.
Akşehir’de sosyal etkinliklerin içerisine katmak istediğimiz ve hafta sonları hadi Akşehirspor maçına gidelim hem vakit geçirelim, hem de destek verelim anlamında tüm taraftar canla başla gelerek katkıda bulunduklarını kimse inkar edemez. Ancak tam olarak mevcut stadyumun hangi tarihte yapıldığını bilmiyorum. Şöyle biliyorum ben Ortaokula gittiğimde tüm törenler burada yapılırdı. Yani yaklaşık olarak 1968 yılından bu yana hala aynı şekilde duruyor.
Geçenlerde Akşehirspor sezon açılış maçını yaparak bu yıla merhaba dedi. Ben maçın önünü ve sonunu hiç gündeme getirmek ve eleştirmek istemiyorum. Çünkü futbolda her şey olabilir. Asıl mesele gelen seyircinin yıllardır ciddi anlamda düşünülmediğini, stadyum yapılış tarihinden itibaren gerek protokol yeri,gerekse seyirci türbine  neden ciddiye alınmadığını hala anlamış değilim…? Beton zemin üzerinde doksan dakika cezalısınız hadi oturun bakalım.Önünüzde küflenmiş teller kırık dökük demirler ,saha içerisinde yedek kulübeleri ,sahaya giriş kapıları ve zemin tamamen görülmeye değer..
Akşehirspor kulübüne ve taraftarına yakışır bir tribüne için yetkilerden gerekenin yapılması temennimiz olup, Akşehirspor Başkanına,Yönetim ve Teknik direktör ile futbolculara yeni sezonda başarılar dilerim.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3015 5.3227
Euro 5.9916 6.0156
Sterlin 6.8360 6.8868
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA