YAŞASIN MİLLET KAHROLSUN MİLLET DÜŞMANLARI


Bu makale 2016-07-28 04:56:35 eklenmiş ve 3927 kez görüntülenmiştir.
İdris Doğan

Milli İradeye Sahip Çıkma Nöbetindeyiz. Bir dostumuz, arkadaşımız: “Hocam, siz hiç konuşma yapmadınız, bekliyoruz.” dedi. Şimdi ne diyeyim. Birkaç gece hariç belli saatlerde meydanda yerimi alma gayretinde oldum. Pişman da değilim. Hiç kimseden -sunucular veya program sorumlularından- herhangi bir davet gelmedi. Böyle durumlarda arbılma alışkanlı edinmedik. Evet, bugüne kadar çağrıldığım yere hiç erinmedim -zira Sayın Cumhurbaşkanımızın emirleri gereği meydandayım- çağrılmadığım yerde de görünmedim.
Okumayı becerebildiğim ‘Sakarya Türküsü’nü yanımda getirip götürdüm birkaç gün, ama yorumlama imkanı olmadı. Şimdi konuşmadığımdan bahsediliyor. Ne diyeyim, sadece sustum.
Aslında gerek yoktu ama yanlış anlaşılmamak adına yazmak durumundayım. 15 Temmuz gecesi Sayın cumhurbaşkanımız milletimizi sokaklara, meydanlara yürüyüp demokrasiye sahip olmaya çağırınca acilen radyoya koştum.
Radyo yayına başladığı günden bu yana hiç ama hiç gece yarısı canlı program yapmamıştım. Elimizdeki minicik imkanı darbeyi yapanlara karşı kullanabilme kastıyla bir buçuk saat canlı yayında kalarak bizi işiten herkesi meydanlara davet edip tele konferans yoluyla Belediye Başkanımıza bağlanıp hainane girişimle ilgili görüş ve düşüncelerini yayınladık.
Konuşma meselesine dönelim. Bizim meydanlara çıkışımız eskilere dayanır. Otuzlu yaşlarımızda millet sevdalılarına hitap etme bahtiyarlığını yaşadım. O gün söylediklerimiz: “Milletim Uyan! Yaşasın Millet, Kahrolsun Millet düşmanları! Yeter Söz Milletin! Zafer Hakkın ve Hakka İnananlarındır!” olmuştu.
Haydi, bugüne dönelim. Dün dünle geçti zira, bugün yeni şey söylemek lazım.
15 Temmuz, Türk tarihinin -belki bugün anlayamayabiliriz- en önemli kilometre taşlarından, dönemeçlerinden biridir. Aziz Türk milleti beş bin yıllık tarihinde çok önemli mücadeleler, savaşlar, hadiseler yaşadı; özellikle varlığını, hürriyetini, vatanını, bayrağını, devletini ayakları altına almaya çalışan azgınlara, ahmaklara, zalimlere, hainlere karşı cesaretle, inançla karşı koydu ve her defasında destan yazdı.
Bugün de milleti bölmek, ülkeyi parçalamak ve devleti yıkmak için şer güçlerle bir olup milletin kendi silahını yine milletin kendisine çevirenlere karşı sergilediği mücadele azmi ve kararlığı dünyaya parmak ısırttı. Asırlar boyu mazlumların umudu olmuş; masumların, mağdurların yanında yer almış bu millet evlatları hakkın tesisi ve adaletin tecellisi adına seve seve canını feda etti. Her defasında olduğu gibi hainler kendi hazırladıkları tuzakların içinde perişan oldu.
Haydi, hep birlikte üç defa: “Yaşasın Millet, Kahrolsun Millet Düşmanları!”
idris-dogan@hotmail.com
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Tebrik
CEMİL YAVUZ 2016-07-28 15:32:55
Selamın aleyküm hocam, hürmet, minnet ve saygı ile ellerinizden öpüyorum.
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA