HIRSIZ ZAMAN!!


Bu makale 2016-07-08 05:33:58 eklenmiş ve 3261 kez görüntülenmiştir.
Ramazan Sarı

Hayata merhaba dedikten sonra şuana kadar sanki bir roman kitabı edasında sayfa, sayfa hergün yaşantı kayıtlarımız katlanıp veya çoğalıp gidiyor. Nasıl ki bir Romanın giriş, gelişme ve sonuç olarak bölümleri varsa!.. Bizlerde hayatın basamaklarında aynı şekilde yuvarlanıp gidiyoruz.
Aslında hayatımız roman ve bu romanın içini dolduran öyküler, anılar ve maziler yaşantımız olmuyormu..? Hayatımızın  süresi içinde harcanan zaman değerlendirilmesi açısından çok önem arz ettiğini görüyoruz.Tabiki yetkili olmak ile yetkilinin yanında bulunmak çok farklı şeyler oluyor. Bunu yazmakta kastım, garezimden değil sadece görevim icabı tanık olduğum zaman dilimlerinin nerelerde harcandığımın hesaplarını gözden geçirdiğimde çıkan sorgulamanın neticesi için yazıyorum.
Hani dedikya ömrümüzün çoğunluğunu işimiz gereği olan alanda harcadığımız zaman dilimi içinde geçer ya ? İşte asıl mesele burada  başlıyor. Kendimizi sorgulamaya girdiğimizde kendimiz için çıkan fatura önemlidir. Bayram nedeniyle sıkışan trafik ve yetersiz yollar. Can sıkıcı tartışmalar ve hiçte hoş olmayan kavgalar bana 1985’li yılları hatırlattı. Çünkü 24 Ağustos Bulvarı açılması için mücadele eden o dönemin Belediye Başkanı  Zir.Yük.Müh. Yaşar Cenikoğlu’na  yok efendim yıkamasın, geçemezsin veya yıktırmıyorum denilerek “Hırsız Zaman”na yenik düşürüldüğünü hatırladım.
Dahası sadece bununla’da kalınmadı. Cevdet Köksal Caddesi, Kızılay Aşevin giden İmaret sokak, Çay kenarı ve Sanayi Bulvarı açılması söz konusu olduğunda, plan ve proje işlerine zorluk çıkararak Akşehir Belediyesine zaman kaybetirenlerin şimdileri bu yollarda trafikte sıkıştıklarında belkide “ Ah Keşkem”  dediklerini duyar gibiyim. Peki o dönemden sonra gelen Belediye Başkanları Yük.Mak.Müh. Ferhan Ballı’nın ve Dr.Nuri Köksal’ın tamamladığı Koşu yolu ve Cumhuriyte Bulvarından sonra kaçtane Bulvar ve Cadde açıldı’ki..? Hele, hele çalışmakta olan trafik lambalarına ” PÜF” denilmesi, Hala ters çalışan Eski nasreddin caddesinin trafik akışına ne demeli..?
Akşehir Belediye Başkanlığı yapmış olup, hala hayatta olanlara sağlık ve esenlikler dilerken, Ölenlerede Allah’tan rahmet diliyorum.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
































« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3015 5.3227
Euro 5.9916 6.0156
Sterlin 6.8360 6.8868
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA