BİZDEN BİRİ OLMAK!!


Bu makale 2016-06-04 05:20:03 eklenmiş ve 4906 kez görüntülenmiştir.
Ramazan Sarı

  Günlük hayatımızda rutin işlerimizin yanı sıra birde meslek edinilen veya meslek hayatımız dediğimiz işimiz vardır. Tabiki yaşantımız içinde her meslekten tanıdık simaların yanı sıra birde dost olarak bildiğimiz çevremiz vardır. Bu insanların kendilerine göre mesleki olarak sürdürdükleri resmi, gayri resmi veya  özel olarak İş  hayatları içerisinde kişilik olarak bir duruşları olur. Bu duruş ve kimlikleri ile çevrelerince menfi veya müspet olarak değerlendirme sınavından geçerler. Kişilerin görev alanlarına göre çevresi oluşur ve sahiplenmeler başlar. Zaman içinde bu kişinin ünvanı ile sözde dost görünen veya görünmeye çalışanlar kendi kendilerine atar ve tutarlar. Çünkü bu işlerden uzak ve  dönen dolaplardan hiç haberi bile olmayan işte o adam vardır. Buraya kadar yazdıklarıma katılan olur, olmaz saygı duyarım.
Şimdi insanda biraz mesleki ahlak ve saygı olmalı!! Peki bunu yapan veya yapmaya çalışanın  hesabınımı yapacağız hayır herkes kendinden bilmeli işini!!.. 
İşte bunu kanıtlamak veya tanınmış sima olarak yaşamak için adam gibi adam olmak lazımdır. Bugün için bunların örneklerini göstereceğimiz halada görüştüğümüzde ilk tanıştığımız günün samimiyeti ve hoşgörüsünde olduğum arkadaşlarımız var. Bunları yazarken genelleme yaptığımızda birey olarak benim, senin, onun dahası herkesin kendine göre adam gibi adam olan dost ve arkadaşları vardır.
Geçenlerde araç sigortası için aklıma gelen en az yirmi yıla yakın tanıdığım ve aynı dönemlerde görev yaptığımız güzel insan Emekli Trafik Polisi Halit MOZ’du. Dedim hem ziyaret hemde ticaret yapayım  ve kendisine  ulaştım. Tabiki eskilerden bu zamana kadar şöyle bir geldik ve gittik. Sonuçta sordum bu meslekte kaç yıl oldu Halit kadeşim? dedi vallahi yaklaşık onaltı yıl neredeyse ikinci emeklilik gelmiş dedim. Evet dedi ben emekli olduktan sonra “Mozlar Sigorta”diye bir işyeri açtım bu işyerinde Araç  tescil , Kasko, Trafik ve Deprem sigortası işleri yapıyorum dedi. Biliyorsun Akşehir Trafik Tescil ve Denetleme bürosundan emekli oldum ve burayı açtım şimdilik sizin gibi dostlar sayesinde işimizi yürütüyoruz dedi. İşte size o yukarıda yazdığım adam gibi adamlardan biri değerli Kadreşim Emekli Trafik Polisi Halit MOZ . 
Hala görev ciddiyeti ve ahlakı içinde hiç değişmemiş aslan gibi işinin başında üstelik yanında çalıştırdığı ve meslek öğrettiği insanlarada örnek oluyor. Böyle temiz ve dürüst ahlaklı insanları  Allah hayatımızdan eksik etmesin diyor, kendisine sağlık ve uzun ömürler diliyorum.
Hayırlı işlerin olsun Halit Moz kardeş.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3131 5.3343
Euro 6.0276 6.0518
Sterlin 6.9099 6.9612
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA