DAĞ OTELİ BEKLEYEDURSUN!


Bu makale 2016-06-04 05:19:32 eklenmiş ve 5608 kez görüntülenmiştir.
Gürşen Sevinç

Hasan  Muallim Konuk Evi açıldı, Akşehir bir butik otel kazandı, hayırlı olsun.
Öncelikle bu tarihi evi  bize  bağışlayan ERGUN Ailesi’ni kutluyor ve teşekkür  ediyorum. 
Yılan hikayesine dönen Dağ Oteli bekleyedursun. Bir 15 yıl geçti,  bir 15 yıl daha geçse  gene değişen bir şey olmayacağa benziyor.
Hasan  Muallim ismi beni 60-70 yıl önceki  Cumhuriyet İlk Okuluna götürdü. 
Takın çerçeveli gözlüğü, önü iliklenmiş ceketi ve hafif göbeği ile hatırladığım  babacan  Hasan Muallim; Başöğretmen  Osman YILMAZ, sert bakışlı Şahap İnce ve mülayim  Ahmet CAN  Hoca   ile birlikte okulun unutulmayan dört  as öğretmeniydi…   
 Hasan Muallim ismi ile  bağışlanan    tarihi evi butik otel haline getirmeyi başaran  Akşehir Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı AKSEV’in Kurucusu Dr. Nur KÖKSAL’a , Vakıf Başkanı Abdurrahman KARATAŞLI’yı, vakıf , üyelerini ve  isimleri hep ön planda olan Belma KÖKSAL ile Şener AKSOY’a  yürekten teşekkür ediyorum,  
Açılışa Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Orhan ERDEM’in Ankara’dan katılması bir inceliktir, bir vefa örneğidir…
Hasan Muallim Konuk Evi başarılı hizmetler veren Akşehir Evi ile bütünleşerek Akşehir’e gelen konuklara ev sahipliği yaparak turizme bir nebze de olsa destek vermeyi amaçlamıştır. 
AKSEV’in böyle bir girişimle turizme hizmet etmek için çalışması yanında gazetede çıkan “Ziyaretçi otoparkı işgal ediliyor” haberi ilgisizliğin bir başka örneğini sergilemiştir. Konaklamada ilk intiba önemlidir. Bir tur otobüsü  kendisine tahsis edilen otoparkta  yer , gezilecek  yerlere gitmek için yol bulamıyorsa   o tur firmasının tekrar gelmesi  beklenemez.
Bence bu işi AKSEV çözer diye düşünüyorum..  Belediyenin  AKSEV’e 500 m2 lik bir alan tahsis etmesi önümüzdeki turizm aylarında, 5-10 Temmuzda 24 Ağustosta   otopark sorunu yaşatmayacaktır sanırım.                                                
Yıllar önce AKSEVDER’in (Akşehir’i Sevenler Derneği’ni) bir otobüs dolusu üyesi ile Ankara’nın bir ilçesine düzenlediği turda belediye başkanının  otobüsün önüne gelerek bize hoş geldiniz demesi, çay  ikramında bulunması ve rehber  tahsis etmesi  AKSEVDER’in unutmadığı anılardandır.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.2885 5.3097
Euro 5.9844 6.0084
Sterlin 6.8208 6.8715
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA