DOĞALGAZ TAM GAZ


Bu makale 2016-05-19 04:55:41 eklenmiş ve 3514 kez görüntülenmiştir.
Ramazan Sarı

Akşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılan doğalgaz sistemi  altyapı  çalışmaları tam gaz gidiyor. Bu ihaleyi alan firma ilk çalışmalara ana caddeler  üzerinden  başladığında vatandaş merakını yenmek için çalışma yapılan yerlere akın, akın gelerek aralarındaki konuşma ve yorumlarda şöyle diyorlardı. Demek doğalgaz bunun içinden mi gelecekmiş veya bu borular plastik nasıl olacak şeklinde yorum yapıyorlardı. İnsanın  aklına Cem Yılmaz’ın ve Yılmaz Erdoğan’ın oynadığı “ VİZON  TELE” filmi geliyor. Hani   konuşma sahnesinin birinde şöyle diyordu. Cem Yılmaz “ Zeki Müren’de bizi görecek mi?” diyerek merakla soruyordu. Şimdilik  yapılan işler ana taşıyıcı boruların döşenmesi ile devam ediyor. 
Esas  gelelim bundan sonra neler olacak? Daha şimdiden Apartman sakinleri arasında kalorifer kazanı muhabbeti veya biz Apartmanımıza doğalgaz istemiyoruz diyenler çıkmaya başladı. Peki bu işler öyle herkesin istediğine göre mi işleyecek yoksa bölgesel mahalle uygulaması  aşama, aşama mı  olacak?  bekleyip göreceğiz. Konutlara doğalgaz bağlantısı veya abonelik işlerinde görev yapacak olan bayiliklerin sayısı da her geçen gün artıyor. Peki bu özel bayiilikleri kim denetleyecek yetkileri ne olacak? neticede doğalgaz işi bu su tesihsatı bağlantısı işi  değil ki !!
Doğalgaza geçilmesi için Belediye meclis kararı nasıl olacak? Mesela takvim olarak ne denecek, bu kaç yıl içinde Akşehir genelinde tam olarak dağıtımı yapılmış ve zorunlu hale gelecek? Kademeli geçiş mi  yapılacak. Kömür  yakılması nasıl önlenecek veya kömürcü esnafına nasıl bir süre verilecek. Bu konuda Mahalli Çevre Kurul Kararı alınacak mı? Bana göre şimdiden vatandaşın bilgilendirilmesi veya Apartman yöneticilerine nasıl bir görev düşecek?  Sıkı durun esas film pamuk ellerin cebe girmesiyle başlayacak daire başı şu para, bu para tutuyormuş hesapları daha şimdiden  dönmeye başladı. Ne kadar aceleciyiz hele bir durun bakalım daha ortada ölen yok selasını vermeye kalkıyoruz. Bence bu temiz hava hepimize iyi gelecek ama ne kadar fatura ile gelecek doğrusu merakla bekliyoruz.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Nazmi kozan 2016-09-21 10:27:14
Abi hersey bitmiş bile olsa,Aksehir halkı faturaları kaldıramaz.evinde bacası olanlar kuzine sobasını kurar.bekleyelim gorelim
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.5235 5.5456
Euro 6.2586 6.2837
Sterlin 7.2406 7.2944
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA