“ACI ÇALAN SİRENLER”


Bu makale 2016-05-14 05:41:37 eklenmiş ve 2574 kez görüntülenmiştir.
Ramazan Sarı

Alo 112 mi? Evet buyurun diyen konuşmaların özeti ya kaza ihbarı, ya da hasta var ihbarı. Peki Alo 110 İtfaiye aranınca konuşulan ne olabilir ki ? Tabiî ki yangın var. Şimdi her ikisinin birden sirenleri açık vaziyette bağırta, bağırta yankılanan siren sesleri ile peşpeşe geçtiklerini görünce aman Allah’ım ne var diyerek peşlerine takıldım. Şehir merkezinden çıktılar. Onları takip etmeye başladım. Allah ne verdiyse basıyorlar gaza tabiî ki biran evvel ihbar yerine ulaşmaları gerekiyordu. Bende cesaretimi toparladım en az onlar kadar olmasa bile peşlerini bırakmadım. Yaklaşık otuz, kırk kilometre şehirden uzaklaştık ki biranda Karayolunun araç trafiğine kapandığı yere vardık.
Sadece araçların arasından duman gözüküyordu. Bende aracımı bir kenara park ederek olay yerine yaklaştım. Fakat görünürde bir minibüsünün kum yığınına girmiş şekli kalmış. “Ne oldu ne var” dediğimde  kaza var dediler. 
Jandarma kolluk güçleri, Sağlık görevlileri ve İtfaiye görevlilerinin haricinde hiç kimse olay mahalline sokulmuyordu. Neyse tam o sırada siyah renkte binek bir resmi araç geldi. Dediler Savcı bey geldi. Bu arada hava bozdu yağmur başladı yolu zaman zaman trafik akışı için açıyorlar… Derken görevlilere aracı çıkarın dediler. Başladı görevliler kum yığınını dağıtmaya, neticede çıkan manzara hiçte hoş değildi.Çalışan görevlilerin o anda gösterdikleri büyük gayret ve amatörce çabalarına mı üzülürsünüz yoksa ölene mi? Çünkü çalışma anında görevlilerin ağızlarında sağlık açısından herhangi bir sterizeli ağız bandajı yok ve zaman zaman nefes almak için kenara çıkıp nefesini yeniliyorlardı. 
Bu kazanın tamda trafik haftası kutlamaları töreninden birkaç saat sonra yaşanması ne kadar tesadüftür ki sözde; “Karayolu Trafik Haftası” kutlamaları içinde trafik düzenindeki yapılan tüm yanlış ve olumsuzluklar ile  uyulmayan kurallar anlatılmıştı. Biz bu kutlamaları Gazetemize taşımayı ve övgü içinde yazmayı düşünürken bu kaza olayı bütün olumlu düşüncelerimizi aldı gitti.
Haberci gözüyle bu olayı izlemek ve yazmak arasında kalmanın ne kadar zor olduğunu, sonuçta hatanın sende veya bende olmasından doğan bir gerçek var ortada “İnsanlar ölüyor ”hem de saniyelik yapılacak bir hata sizi veya karşı tarafı bu dünyadan alıp gidiyor. Ne olur biraz dikkatli ve sabırlı olalım, ki geride sakat bir insan veya acılı bir Aile bırakmayalım. Trafik Haftanızı kutlar kazasız günler dilerim.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Mehmet Ali Dilmen 2016-05-14 16:05:42
Allah herkese hayırlı yolculuklar diler kazasız belasız sevenlerine bekleyenlerine Sağ Salim ulaşmak nasip eder
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA