ÇİFT TARAFLI YAPIŞKAN BANTLAR !


Bu makale 2015-11-12 08:46:41 eklenmiş ve 3221 kez görüntülenmiştir.
Gürşen Sevinç

Bir seçim daha bitti. Sessiz ve sakin.  Ak Parti kendisinin de  beklemediği  bir  sonuca  ulaştı. Araştırma şirketleri yanıldılar. Tahminleri  fos  çıktı, muhalefet  partileri de, seçmen de şaşırdı kaldı.

Bu  milletin ne zaman ne yapacağı belli olmaz…

Ak Partiyi  ve liderlerini  kutlamak gerekir…

Diğer iki muhalefet   partileri  ne yaptılar ? 

Ne yapacaklar  “ ak  ak  yudular  gök gök serdiler”,  oldukları  yerde  saydılar. 

Hatta  birisi geriledi,  Mecliste  dördüncü  parti  oldu.

Çünkü her şeye hayır dediler , hayır diyelim  de  hayır olsun dediler. Hatta  ayaklarına gelen imkanı teptiler,  hükümet  ortaklık tekliflerini kabul edilmeyecek şartlar ileri  sürerek  kaçırdılar.

Hele bir hükümete  girelim  biraz çalışalım da  isteklerimizi  daha sonra  ileri süreriz demediler. Ve… her şeye hayır diyerek  Ak Parti’nin ekmeğine  yağ sürdüler ve onu  tek  başına iktidara  taşıdılar. 

Ak Parti bu iki partiye teşekkür etmelidir.

Muhalefet partileri daha önceki dönemlerde olduğu gibi son dört seçimde  de başarı gösteremedi  atılım yapamadı. Hatta  bir muhalefet partisinin  meclis  başkanı adayını  bile biraraya gelerek bile seçemediler .

Çalışmaları sistemli değildi  vaatleri inandırıcı olmadı. Ekip  çalışması yapamadılar, Parti liderleri  koltuklarına yapıştılar kalkmadılar, yerlerini kimseye kaptırmak istemediler. Sanki  altlarında  çift taraflı yapışkan bant vardı. Bağımlılık  yapan koltuklarından bir  türlü  ayrılamadılar.

Söz konusu liderlerin kariyerlerine, dürüstlüklerine, saygınlıklarına diyecek yok… Milliyetçi ve  vatanperver oluşlarından hiç şüphe edilemez.  Ancak kurultayların  ayak sesleri yaklaşıyor, yapacakları  bir fedakarlıkla  saygınlıklarının devamını  sağlayabilirler. Bizden söylemesi , taktir kendilerinindir.

Sözlerimi  şu an  aklıma  gelen bir  fıkra ile  bitiriyorum: :

Nasreddin  Hoca bir Cuma namazı  öncesi  vaiz  vermek için hutbeye  çıkmış,; ama  Hoca’nın aklına söyleyecek bir şey gelmiyor. Düşünmüş tasınmış, sağa bakmış, sola bakmış  sonra  cemaate dönerek : “Ey  cemaat  siz benim. söz söylemekten  aciz  olmadığımı bilirsiniz  ama  şimdi aklıma bir şey gelmiyor “. derken  o  sırada   kürsünün önünde  oturmakta olan oğlu  babasına seslenir :

 

“ Baba cemaate  söyleyecek bir şey aklına gelmiyorsa  kürsüden inmekte  mi aklına gelmiyor ? “”

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3131 5.3343
Euro 6.0276 6.0518
Sterlin 6.9099 6.9612
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA