SEÇİM YATTI KALKTI, KOALİSYON; KOALİSYON YATTI KALKTI, SEÇİM...


Bu makale 2015-10-05 05:26:04 eklenmiş ve 4392 kez görüntülenmiştir.
Gürşen Sevinç

Yattı kalktı oyunu çocukluğumuzda  oynadığımız  bir oyundu. Beş altı  arkadaş  yere  oturur, her  birimiz  elma, armut, domates, biber gibi  isimler  alırdı. Biri  namaz kılar gibi  yere yattığında önce kendi ismini söyler, kalkarken  de başka bir  isim söyleterek  onun yatmasını  isterdi . Ve oyun yattı kalktı yattı kalktı diyerek devam edip gider, hata yapanlar cezalandırılırdı.  

Eskiden televizyon  mu vardı,  facebook mu vardı  veya akıllı cep telefon mu …Bizim çocukluğumuz  çelik çomakla, birdirbirle, körebe ve yukarıda anlattığım yattı kalktı oyunu  ile geçti.

Şimdi de  milletçe yattı kalktı oyununu  oynuyoruz.

7 Haziran’ da  yapılan Genel  seçimlerden  tarafların  beklediği  sonuçlar  çıkmadı,   mecburen koalisyon arayışlarına başlandı. Günlerce  süren koalisyon  pazarlıklarından  da  sonuç alınamayınca  erken seçim kararı alındı.

Bildiğiniz gibi 1 Kasım’da  tekrar seçim var. Görünüyor ki  çıkan sonuç gene tatminkar olmayacak ve gene  koalisyon  pazarlıkları  başlayacak. 

Türkiye ‘de  30 Mart 2014’ te yapılan yerel seçimden  bu yana Cumhurbaşkanlığı seçimi , 7 Haziran  genel  seçimi  ve 1 Kasım’da yapılacak  erken seçimle birlikte  iki yıl içinde  4 seçim yapılmış olacak.

Son iki  yılda seçimlere harcanan  para  ise partilerin ve adayların  harcadıkları hariç   8 – 10 milyar TL. civarındadır. Bu paranın yarısı kadar bir miktarla nasıl faydalı ve kalıcı bir iş yapılabileceği düşünülmelidir. 

Önümüzdeki  seçim ; hem siyasi açıdan, hem  maliyeti açısından  en önemlisi de Türkiye’ nin  kaderini  çizmesi  bakımından  en zor seçimlerinden biri olacak . 

İçinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntının, işsizliğin, stresli ortamın, iç ve dış huzursuzluğun sonlandırılması en büyük beklentimizdir. Onun için bu seçimde başta siyasiler olmak üzere , görevliler, seçmenler ve herkesin aklını başına toplaması ve bu güzel vatanımız için çalışması, emek harcaması gerekir.

İnşallah bu seçimden güzel bir sonuç çıkar ve memleketimizi  huzura ve refaha götürecek  ve hükümet  kurulur.

 Eğer bu seçimde beklenen  sonuç alınamazsa veya koalisyon  pazarlıkları sonunda bir hükümet  kurulamazsa ne olur bilemiyorum.

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 7.1543 7.1829
Euro 8.4800 8.5140
Sterlin 9.4026 9.4724
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA