YAPTIKLARI İŞE BAKIN…


Bu makale 2015-07-14 05:47:51 eklenmiş ve 4132 kez görüntülenmiştir.
Gürşen Sevinç

Bir seçim dönemi daha geçirdik. Kavgalarla, küfürlerle, protestolarla… Sonuçta  halk dersini verdi, istediği sonucu aldı. Hiçbir parti  tek başına  bir  hükümet kuracak kadar oy alamadı. Sonra koalisyon çalışmaları başladı. Meclis başkanı seçilecek, adaylar belirlendi… Son turda fiyasko... “O parti ona oy verirse ben o partinin adayına oy vermem” zihniyeti ile boş  oy kullanıldı.  

Memleketi huzura, barışa, demokrasiye götürecek bir koalisyon hükümetinin kurulması beklenirken, muhalefet partileri birbirine düştü. Ortada çözülmesi gereken önemli konular varken  işi miras kavgasına dönüştürdüler…

Güneyde  sınır kavgaları devam ediyor. Dış politika berbat, ekonomi kötü, Türkiye’ye gelen turist sayısı azaldı. Temmuz ayındayız erken erken rezervasyonlar devam ediyor. İşsizlik gittikçe  büyüyor. 2014 Aralık ayında işsizlik oranı % 9,9 oldu. İşsiz sayısı 3 milyon kişiye dayandı. Dış ticaret açığı, Türkiye'ye giren ve çıkan döviz farkı, yani ithalat ile ihracat  arasındaki fark Mayıs ayında 4 milyar dolar oldu. 

Diğer taraftan binlerce Suriyeli Türkiye’de aç, susuz, sefil sokaklarda dolaşıyor. Kırmızı ışıkta arabaların önüne atlayan çocuklara camlar kapatılıyor. Artık vatandaş da  bıktı.

 Köklü bir partinin üst düzey milletvekili, üstelik grup başkan vekili, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türk Dil  Kurumu’nun başkanlığını yapmış bir profesör ağzından çıkanı  kulağı  duymadan konuşuyor. Lafın nerelere gittiğinin farkında değil… Bir muhalefet partisinin mensuplarını “dinsizlik ve inançsızlıkla suçluyor.” Bir kitleyi karşısına alıyor. Genel başkandan azar işitiyor, her taraftan tepkiler alıyor.             

 Bu ifadesiyle  bulunduğu partiye de zarar veriyor. Ve hala yaptığı talihsiz konuşmadan dolayı özür dilemiyor. Yazıklar olsun…

Kabine kurma görevini alan Başbakan turlara başladı, ikinci turunu bayramdan sonra yapacak. Bir taraftan da erken seçim senaryoları ortada dolaşıyor.                      

Bakalım sonuç ne olacak. 

İnşallah, partiler sert çizgiler, katı şartlar yerine asgari müşterekte birleşerek, bulundukları makamın sorumluluğunu bilerek memleketi kaosa sürüklemeyecek bir hükümet  kurarlar …

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3015 5.3227
Euro 5.9916 6.0156
Sterlin 6.8360 6.8868
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA