KUTLAMA VE 10 YILLIK PROJE


Bu makale 2011-02-11 12:53:13 eklenmiş ve 2018 kez görüntülenmiştir.
Gürşen Sevinç

  Bir 10 yılı geride bırakıp yeni bir 10 yıla adımını atan İSTASYON’u candan kutluyorum.

  İstasyon’la tanıştığım 4-5 yıl öncesine kadar zaman zaman yazdığım yazılarıma, benim İstasyonlarda geçen anılarıma ve İstasyon’a duyduğum  sevgi sebebiyle davet edildiğim 10 .yıl kutlamasına memnuniyetle katıldım.

   İSTASYON’un 7 Şubat 2012 günü yaptığı kutlama; sunumlarıyla, ödülleriyle, gecesiyle dört başı mamul bir organizasyondu.

   Törene Belediye Başkanı Abdulkadir OĞUL, Kaymakam  Ahmet  KATIRCI, Konya Milletvekili  Faruk BAL’ın ve çok değerli misafirlerin katılımı bir incelikti.

   Tören açılış ve kutlama ile ilgili kısa konuşmalarla başladı. Gıcılar türküsü ile seslendirilen sinevizyon gösterisi ile devam etti.

  Nasrettin Hoca geldi önerilerde bulundu, ödüller verildi ve sona yaklaşırken Türk Bayrakları dağıtıldı. En önemlisi de Gazete’nin 10. kuruluş yılında hep beraber okunan 10. Yıl Marşı da ayrı, canlı bir tablo oluşturdu.

   İSTASYON’un 10. yılında Nasrettin Hoca’mızın dünyaya tanıtılması ile ilgili 10 yıllık bir projeyi ortaya atması  ve bu arada Hoca’nın heybesinin hazırlanmakta olduğunu duyurması bence büyük bir patlama idi.

    Bu projeye “NASREDDİN HOCA MİZAH OLİMPİYATLARI" isminin verilmesi bu yarışa katılımın daveti  idi. İnanıyorum ki Nasrettin Hoca’nın, AKŞEHİR’in ve TÜRKİYE’nin tanıtımı ile ilgili bu hizmet yarışına resmi ve özel tüm kuruluşlar, fikir üretebilen  herkes katılacaktır ve olimpiyatların amblemi olan beş halkanın hakkını verecektir.

Bravo İstasyon’a… 

Kutlama vesilesi ile pek çok değerle karşılaşma ve tanışma fırsatı buldum. Bu arada yıllarca İstasyon’a emek vermiş ve önceleri  gazetenin 1. sayfasının sol alt  köşesinde AYRINTI başlığı altında yazdığı birkaç cümle ile  önemli mesajlar veren, sonra  genişletilmiş bir köşeye yerleşen İdris DOĞAN’ın “Beni tanıdınız mı?” diye sorması ve ben biraz düşününce “Ben İdris DOĞAN’ım” demesi üzerine  utandım. Ama suç bende yok, gördüğüm İdris DOĞAN resimlerde gördüğüm İdris DOĞAN değildi. Çok genç, çok dinamikti, güler yüzlüydü…

Gene, yıllardan beri bildiğim meşhur Erdoğan ÖZBAKIR’ı daha yakından ve net bir şekilde tanıdım. İğneli kalem ucu ile İSTASYON’da bekleyen ÖZBAKIR’ın sanatkar, tasarımcı, müteşebbis, maddeye değer vermeyen niteliklerini  öğrendim, Espritüel , hoşgörülü, candan bir dost olduğunu gördüm.  

Diğer yazar arkadaşlardan Muharrem BAYAR, Ömer ÖKESLİ, Mehmet GÜLERAY, Av.Ramazan ATEŞ, Mehmet SÜRMELİ, Beyza MÜFTÜOĞLU ve diğerleri ile karşılaşmam benim için bir kazanç oldu.

Gazete ise  bir  aile yuvası idi. Başta Ertan KANTARCI olmak üzere, Ömer ŞEKER, Kezban DOĞAN GÜN, Kadriye  KÜÇÜKAFACAN, Yasemin, Fikret, Bektaş, Savaş ve Tuğba kardeşçe kenetlenmişlerdi, zaman mevhumu  olmadan  çalışıyorlardı.

Gecede her biri ayrı bir ev sahibi idi. Karşılama ve uğurlamada güleryüzlü ve aşırı sempatktiler.

Müzik ise geceye damgasını bastı. Erhan USLU ve arkadaşları şahaneydi. Benim Akşehir’e gönül veren biri olarak sözlerini yazdığım, Bestekar M.Ünal YILMAZER’in bestelediği ve “Akşehir, Akşehir sevdam sensin Akşehir”  diye biten şarkıyı seslendirmeleri beni çok mutlu etti.

Gece güzellikler dolu izler bırakarak mutlulukla bitti.

Daha nice 10 Yıllara…11.Şubat.2011, Cuma
Bu Haber 133 Kez Okunmuştur.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA