“BASININ ÖZGÜR OLMASI, DEMOKRATİK TOPLUM OLMANIN DA KAÇINILMAZ BİR GEREĞİDİR”


MHP Akşehir İlçe Başkanı Osman Fedai 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günün nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, gazetecilerin günün kutladı
Bu haber 2017-01-11 01:57:56 eklenmiş ve 922 kez görüntülenmiştir.
İlçe Başkanı Osman Fedai yazılı açıklamasında aşağıdaki ifadeleri kullandı:“İnsanların kendi fikirlerini özgürce ifade edebilmek için, doğru bilgiye ulaşmaya ihtiyaçları ve hakları vardır. Demokratik toplumlarda topluma bu hakkı kullanması yönünde en büyük katkıyı basın mensupları sağlamaktadır. Bu bağlamda basının özgür olması, demokratik toplum olmanın da kaçınılmaz bir gereğidir.
Günümüzde Türk basınının özgürlüğü, her ne kadar kanunlarla garanti altına alınmış gibi görünse de, çeşitli yollarla haber ve ifade özgürlüğü baskı altına alınmaya, egemen anlayışın çıkarlarına hizmet eder hale getirilmeye çalışılmaktadır. Basın tekelleştirilmekte, siyasi ve ekonomik gücü elinde bulundurulanlar, basını kendi propagandalarını yapmak için bir araç olarak kullanmaktadırlar.
Toplumu önemli konularda aydınlatarak kamuoyu oluşturan, meslek ilkeleri ışığında görevini sürdüren basınımızın, kişi haklarına saygılı özgür ve demokrat  bir şekilde görevini yapabileceği  günlere kavuşması ümidiyle, basın çalışanlarımızın  "10 Ocak Çalışan Gazeteciler  Günü"nü kutluyorum.”
Haber: Mehmet Anıl DAŞDELEN
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
SİZİN VEKİLİNİZ KİM ?
FATİH SATILMIŞ
SALİH AKÇA
ORHAN ERDEM
BÜLENT AYCAN
İSMAİL AFŞAR
OSMAN FEDAİ
SEVİL SARGIN
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA