“Meyve veren ağaç taşlanır"


Amcamın Yeri İşletmecisi Seçkin Çıplak, işletme olarak Akşehir’e hareketlilik getirdiklerini söyleyerek, işyerlerinin kapatılmasını isteyenlere tepki gösterdi.
Bu haber 2015-09-28 04:54:07 eklenmiş ve 4005 kez görüntülenmiştir.

Kuşçu Mahallesi Şekerciler Sokak’ta hizmet veren çevredekilerin rahatsız olduğu iddiası üzerine kapatma kararı çıkartılan, karara itiraz edilmesi nedeniyle yürütme kararı durdurularak yargı süreci devam eden Amcamın Yeri İşletmeci Seçkin Çıplak gazetemize konuşarak, Akşehir’e yeni bir tarz, bir hareketlilik getirdiklerini söyleyerek : “Bize köstek değil destek olsunlar ki bizde büyüyelim, gelişelim, ilçemizi de geliştirelim.” dedi. 

“ESNAFLAR BENİM GİTMEMİ İSTEMİYOR!”

Önceden Akşehir’de insanların geceleri yemek yiyecek yer bulamadıklarını şimdi ise kendilerinin geceleri de açık olarak çarşıyı hareketlendirdiklerini söyleyerek: “Daha önceden bizim bulunduğumuz caddeden insan geçmeye korkardı şimdi o caddeyi ışıklandırdık, harekelendirdik. Akşamları saat 10.00, 11.00’de 12.00’de yemek yemeye aileler geliyor. İnsanların kafasından dışarı çıkma tedirginliğini, korkuyu attık. Fastfood tarzında bir çığır açtık. İnsanlar dürümü özlemiş, benim günde yaklaşık 800 tane müşterim oluyor. Benimle beraber diğer esnaflar da geceleri işyerlerini açmaya başladı. Karşımızdaki Çıtır Simit açıyor, vizyon açıyor. Esnaflarda benim gitmemi istemiyor. Ben hiç oraya uğramayan vatandaşları o caddeye getirdim. Bende yemeğini yiyen, yandan ayakkabı beğeniyor, karşıdan tatlısını alıyor. İnsanları gece işyeri açmayı özendirerek yönlendirdik. Özellikle de o caddede bir hareketlilik oldu. Biz bunun devamını istiyoruz. Oranın canlanmasını, ışıklandırılmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

“BİZ GEREKEN NEYSE YAPTIK”

İşyerinde gereken neyse yaptığını, dumanı önlemek için bacasını iki kere değiştirdiğini ifade eden Seçkin Çıplak: “Belediye ile şu anda mahkemeliğiz. Meyve veren ağaç taşlanır, bizim işimiz iyi, işimiz güzel, birşeyleri gerçekten kaliteli ve düzgün yapıyoruz. Bunu kaldıramayan ve çekemeyen insanlar var. Onlar bizi şikayet ediyor, şikayet üzerine de belediye bize baskı yapıyor. Şu anda belediye ile mahkemeliğiz. Bir kapatma kararı çıkartmışlar, bunun üzerine biz idari mahkemeden yürütmeyi durdurduk. Biz yargı yollarına başvurduk yargı da bizden yana çıktı. Mahkeme sonucunu bekleyeceğiz artık. Ama belediye burayı kapatsa da ben yine durmayacağım, yeni bir yer açacağım. Çünkü bu işi insanlar özlemiş ayaküstü yemeyi özlemiş, bende işimi yapıp geliştirmek istiyorum.” dedi. 

“İŞİMİ YAPIYORUM VE KİMSEYE ZARARIM YOK”

Kimseye zararının olmadığı ve sadece işini iyi yaptığını ifade eden Seçkin Çıplak: “Burayı ilk açtığımızda bana belediye bu şekilde ruhsatı verdi. Ben buraya iki sene yatırım yaptım, gecemi gündüzüme katıp, müşteriyi buraya alıştırdım. Şimdi benim buradan bir anda çekip gitme şansım yok. Burada işimi yapıyorum ve kimseye zararım yok hatta faydam var çünkü çarşıyı hareketlendirip esnaf arkadaşlarımın da satış yapmasına vesile oluyorum. Benim şuanda değişken on, onbeş bin müşterim var. Ve insanlar buradan memnun. Memnun olmasalar zaten ben burada iş yapamam. Yiyen de halk da memnun. Sadece üç dört kişinin şikayetleri başka bir şey yok. Bizi teşvik edip, yönlendirmek, önümüz açmaları yerine işyerimizi kapattırmaya çalışıyorlar. Ben masa sandalyeye akşam esnaf kapattıktan sonra çıkarıyorum. Ama Akşehir’de aynı tarz iş yaptığımız diğer esnaflarda da masa sandalye var ben görüyorum çoğu zaman. Olsun zaten olması da lazım çünkü bütün her yerde bu böyledir. Birde insanlar dışarıda oturmak istiyor. Çünkü bu güne kadar olmamış bir şeydi. Bize destek olsunlar istiyorum, köstek olmasınlar da biz bir şeyler yapalım.” ifadelerini  kullanarak sözlerini sonlandırdı. 

Haber: Mehmet Anıl DAŞDELEN

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
aksel 2015-09-30 10:41:32
Seckin once o kokorec arababasini yoldan kaldir sonra git gazeteye yazi ver vatandasin yolunu kapamaya araba park eetmesini engellemeye hakkin yok bu 1. Gecerken cok koku yapiyor insanlarin cani cekiyor alan var alamayan var cebinde parasiyi olmayan adam ne yapsin gunaha giriyorsun bu 2.
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Ekonomi haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA