BELEDiYELERiN ÖNCELiKLi GÖREVLERiNDEN BiRi ULAŞIM HiZMETiDiRBu haber 2019-10-10 05:16:32 eklenmiş ve 950 kez görüntülenmiştir.
İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya Büyükşehir Belediyesinin toplu taşıma hizmetlerini azaltmasının insani olmadığını belirtti. Yokuş, Belediyelerin öncelikli hizmetleri arasında vatandaşların ulaşım hizmetlerinin olduğunu belirterek şu sözlere yer verdi. 
“Büyükşehir Belediyesi, “Tasarruf” gerekçesiyle 15 ilçedeki 24 toplu taşıma hattını kaldırması Konyalılara büyük bir eziyettir.  Bu uygulama ile Konyalı vatandaşlarımız mağduriyet yaşayacaklarını belirten vatandaşlarımız oldukça üzgündür. Belediyelerin öncelikli görevleri arasında vatandaşa ulaşım hizmeti sağlamaktır. Ulaşım hizmeti öncelikli haktır. Dünyanın her yerinde de böyledir.Konya ve ilçelerinde vatandaşlarımızın en temel hakkı olan ulaşım hizmetlerinin daha mükemmel ve kaliteli olarak verilmesinden sorumlu olan Konya Büyükşehir Belediyesinin bu kararı insani değildir.Ulaşım hakkı, temel insan hakkıdır.Geçtiğimiz hafta Konya metrosunun ihalesi yapılmıştır. Bir yandan Konya’mızın ulaşım sorununu çözmek ve vatandaşlarımızın daha kaliteli ulaşım hizmetine kavuşması için Metro ihalesi yapılırken diğer yandan 15 ilçemize ulaşım kısıtlaması getirilmesi büyük bir çelişkidir.Konya Büyükşehir Belediyesi, “Tasarruf” gerekçesiyle almış olduğu bu kararı iptal ederek halkın seyahat etme hakkını iade etmelidir.Belediyelerin halka verdiği ulaşım hizmetleri sosyal bir hizmettir. Tasarruf gerekçesiyle vatandaşlar mağdur edilemez. Belediyeler verdikleri ulaşım hizmetlerinde kar ve zarar hesabı yapamazlar.
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Politika haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 7.5292 7.5593
Euro 8.9232 8.9590
Sterlin 9.7533 9.8257
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA