BİR ZAMANLAR BATI CEPHESİ KARARGÂHI 24 AĞUSTOSLAR


CHP Akşehir İlçe Teşkilat Başkan Yardımcısı, Basın Sözcüsü Mustafa Erten, 24 Ağustos Akşehir Onur Günü nedeniyle bir açıklama yaptı
Bu haber 2019-08-24 05:42:05 eklenmiş ve 515 kez görüntülenmiştir.
“BİR ZAMANLAR BATI CEPHESİ KARARGÂHI 24 AĞUSTOSLAR” başlığı ila yapılan açıklamada aşağıdaki ifadeler kullanıldı:
“İnanın her 24 Ağustoslarda yüreğim yanıyor. Çünkü, Batı Cephesi Karargahı olarak (Dokuz Ay On Gün) Mustafa Kemal ATATÜRK ve Silah Arkadaşlarına Büyük Taarruzun yani emperyalizme karşı Kutsal İsyanımızın son vuruş hazırlıklarına ve planlamalarına ev sahipliği yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
Akşehirliler olarak elbette gururlu ve mutluyuz. Ama o güzel mutluluğumuz gittikçe yitiriliyor. Akşehir'imiz 24 Ağustos günlerinde sadece özde değil de sözde baştan savma törenlerle (yerine getirdik) önemini, değerini ve bugünlere taşınımını Ülkemiz Halkına anlatamıyor ve dünya halklarına yeterince tanıtamıyoruz.
Bu iktidar döneminde nedense Milli Bayramlarımız, kurtuluş günlerimiz kutlanıp Ülke olarak birlik ve beraberliğimiz pekiştirileceği yerde özbenliğimizden , özgürlüğümüzden koparılıyoruz. Neden ?
Gene 24 Ağustos geldi ilçemizin Batı Cephesi Karargahı olarak yeterince önem ve değer verilerek bugünü kutlayabilecek miyiz ? HAYIR ! Sadece ilçemiz Erkanı görüntüde klişe söylevler ve günü kurtarma ... 
Siz yerel yönetim, Akşehir’imizde kutlanan 24 Ağustos törenlerinden bir ANEKTOD : Belki de sizleri de bizleri de düşündürür ...
Bir Zamanlar Akşehir'imizin 24 Ağustos günlerinde günün anlamını anlatan ve yaşatan bir temsili ATATÜRK ümüz vardı. İlçemiz Belediyesinde zabıta amirliği yapan Rahmetli ALDERVİŞ lakaplı Kemal AYDIN Bey (Mekanı cennet olsun. Rahmetle anıyoruz.) o gün Batı Cephesi Karargahı Akşehir'imizin 24 Ağustos günlerinde ATATÜRK ümüzdü. Rahmetli Kemal Bey halkımız içinden Kuvva-i Milliye askerlerini oluşturur, atlı süvari birliğini kurar. Oluşturduğu bu ordunun kumandanı da kendisidir. Yani temsili Baş Komutan ATATÜRK ümüzdür. Bu törenlere sözde değil özde ATATÜRK gibi hazırlanırdı. Kumandanlık giysisini kendisine yakıştırır, kalpağını giyer bakışları sanki ATATÜRK gibidir. Körüklü çizmeleri özeldir. Pırıl pırıl boyalı. Atı ise ilçemizin en güzel atıdır. Atı da sanki gerçek Mustafa Kemali taşır gibi heybetli ve gururludur. İlçemiz belediye çalışanlarından, esnaflarından oluşturduğu bu ordu gerçek bir Taarruz için hazır durumdadır. Kemal Bey heybetli atının üzerinde oldukça gururludur. Kılıcı ise ayrı bir güven verir. Gerçek bir Taarruzu Halkımıza yaşatmak için hazırdır. Şimdiki Batı Cephesi Karargahı (Atatürk Müzesi Meydanı ) önünde hazır olan temsili ordumuza kadınlarımızın hazırladığı ayranlar dağıtılır gururla içilirdi. İlçemiz Müftüsü Ordumuzun başarısı için yaptığı duaya tüm halkımızda "AMİN" dedikten sonra nefesler tutulur. Herkesin gözü Kuvva-i Milliye ve Baş Komutan Kemal Beyin üzerindedir. O anda kılıcını kararlı ve zaferi kazanacağından emin bir şekilde çıkartır, Afyon'a doğru uzatarak kükrerdi. "ORDULAR İLK HEDEFİNİZ AKDENİZ İLERİ !" emrini verir vermez Akşehir halkının oluşturduğu Belediye bandomuz "İzmir Marşını" çalmaya başlar. Artık Büyük Taarruz emri verilmiştir.
İşte Kutsal İsyanımız ilçemizde halkımızın katılımıyla böyle kutlanırdı. Emeği geçenlere ve katkısı olanlara minettarız. Bizlere ve Hükümet Erkanına düşen görev ise 24 Ağustosları ve Milli Günlerimizi unutturmak değil yaşatmaktır. Özbenliğimize dönmenin gururunu mutlaka yaşamalı yaşatmalıyız.
24 AĞUSTOS GÜNÜMÜZ HALKIMIZA KUTLU OLSUN !”
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 6.0539 6.0781
Euro 6.5382 6.5644
Sterlin 7.8539 7.9122
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA