AÜ YÖRKAM, Akşehir’de


Akdeniz Üniversitesi Yörük Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÖRKAM) yönetimi Konya Akşehir’de gerçekleştirilen 23. Akşehir Deveboynu Şöleni’ne katıldı
Bu haber 2019-07-31 05:46:54 eklenmiş ve 571 kez görüntülenmiştir.
Akademik katkı ve alan araştırması için 23. Akşehir Deveboynu şölenine katılan ekipte; Akdeniz Üniversitesinden Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Kolukırık, YÖRKAM Müdürü Doç. Dr. Fatih Uslu, Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ünsal Yılmaz Yeşildal, Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Bakır, Dr. Öğretim Üyesi Mevlüt Gülmez yer aldı. 
Şölen ile ilgili değerlendirmede bulunan Doç. Dr. Fatih Uslu, düzenlenen bu tarz etkinliklerle, alan araştırması yapmanın yanı sıra; dil, tarih, sosyoloji, halkiyat, çevre ve mimari, Yörük yaşamı ve kültürü ile ilgili konularda bilgi paylaşımlarında bulunmanın akademik açıdan önemine vurgu yaptı. 
Akşehir’in tarihi ve sosyo-kültürel yapısının Yörük kültürü açısından öneminden bahseden Doç. Dr. Fatih Uslu, Deveboynu yaylasının Antalya-Konya arasındaki Honamlı, Sarıkaralı ve Karatekeli Yörükleri başta olmak üzere birçok Yörük grubunun yaylası olduğunu vurguladı. Özellikle kaybolmaya yüz tutmuş Yörük kültürünün gelecek nesillere aktarılmasının önemli olduğuna değinen Uslu, “Genç nesillere bu kültürün aşılanması sadece bir kültür aktarımı değil, aynı zamanda Türk milli kültürünün mihenk taşını korumaktır.” dedi. 
(İHA)
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
22 Milyon TL ne demek?
veli2973 2019-08-01 01:04:24
22 Milyon TL ile yapılan yatırımdan kaç milyon TL kazanç bekliyorlar. İnşaat ta demir yerine altın mı kullanıyorlar. Bu restorasyon yapılan yapıların önündeki bedelleri görünce şok oluyorum o paraya sıfırdan yapılacak işler restorasyon adı altında çok b*ktan bir şey yapıyorlar birilerinin canları çok kötü yanacak...
Akşehir'e 22 Milyon TL'lik bir sanayi tesisi kursalar bir kaç yılda amorti eder.

Akşehir'deki siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları ne iş yapıyor bu harcamaların Ankara'dan birisinin takip etmesi çok zor.
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.6924 5.7152
Euro 6.2983 6.3235
Sterlin 7.3337 7.3882
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA