YÖRÜK ŞÖLENİ YARIN BAŞLIYOR


23. Akşehir Yörük Türkmen Kültür Şöleni 26 Temmuz Cuma günü başlıyor
Bu haber 2019-07-25 05:36:34 eklenmiş ve 1216 kez görüntülenmiştir.

Renkli görüntülere sahne olacak şölen bu yıl yaklaşık 80 akademisyenin katılımı ile “Yörük Yaşamı- Kültürü Çalıştayı- Yaz Sanat Kampı’na” da ev sahipliği yapacak.Akşehir ve Yöresi Yörükleri Yardımlaşma Kültür Derneği ile Cankurtaran Köyü Muhtarlığı’nın organizatörlüğünde gerçekleştirilecek olan “23. Yörük Türkmen Kültür Şöleni” 26-27-28 Temmuz -2019 Cankurtaran Deveboynu Yaylası’nda gerçekleştirilecek.

26 Temmuz Cuma gün Mevlidi Şerf ve Çadırların kurulması ile etkinlikler başlayacak. 27 Temmuz Cumartesi gün Deveboynu Yaylası’nda saat 19.00’da Çadır Sohbetleri, Azık Karıştırma, Türk Halk Müziği konseri ve 3. Yörük Yaşamı Çalıştayı gerçekleştirilecek. 28 Temmuz Pazar günü yine Deveboynu Yaylası’nda gerçekleştirilecek etkinliklerde Kuranı Kerim okunması, protokol konuşmaları, sergi açılışları, mehter takımı gösterileri, halk oyunları gösterileri, Aşık Selahattin Kazanoğlu, Yörük Yaşam Kültür Çalıştayı, En güzel Yörük çadırı seçimi, gözleme ve ayran ikramı, yağlı güreş müsabakaları, Türk Sanat Müziği Sanatçıları Umut Sülünoğlu, Vimdan Turan ve İsmail Çakır konser verecek. 
 
80 AKADEMİSYENLE YÖRÜK ÇALIŞTAYI YAPILACAK
Yörük şöleni etkinlikleri kapsamında 26-28 Temmmuz 2019 tarihleri arasında Deveboynu Yaylası’nda Yörük Yaşamı- Kültürü Çalıştayı- ve Yaz Sanat Kampı gerçekleştirilecek. 
 Çalıştaya Gazi Üniversitesi’nden Prof. Doktor Necati Demir, Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nden Prof. Doktor Feriha Akpınarlı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Prof Doktor Faruk Taşkale, Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi’nden Prof. Doktor Mustafa Talas, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nden Prof. Doktor Ayrın Uğurlu, Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Prof. Doktor Nesrin Önlü, Selçuk Üniversitesi’nden Prof. Doktor Uğur Atan, Akdeniz Üniversitesi’nden Doç Doktor Mehmet Ali Eroğlu, Mimar Sinan GüzeL Sanatlar Üniversitesi’nden Doç Dr. Kaya Üçer, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Münevver Üçer, Süleyman Demirel Üniversitesi Doç. Doktor Mustafa Genç, Selçuk Üniversitesi Doç Doktor Zuhal Türktaş, Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden Doç. Doktor Mahmut Sami Öztürk,  Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden Mine Ülkü Öztürk, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Doktor Öğretim Üyesi S. Senem Uğurlu konuymacı olarak katılacak. 
Siyasilerden MHP Konya Milletvekili Esin Kara,  İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş ve Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem’in katılacağı şenliklere tüm Akşehir ve bölge halkı davet edildi. 
Haber: Kadriye KÜÇÜKAFACAN YAYLA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.7532 5.7763
Euro 6.3350 6.3604
Sterlin 7.3796 7.4344
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA