Müftülükten Vekâletle Kurban Hatırlatması


Akşehir’de vekaletle kurban kestirmek isteyen vatandaşlarımızın Akşehir Müftülüğü veya Cami görevlilerine bizzat giderek vekaletle kurban bağışında bulunabilecekleri açıklandı
Bu haber 2019-07-24 07:00:49 eklenmiş ve 1541 kez görüntülenmiştir.
Akşehir’de vekaletle kurban kestirmek isteyen vatandaşlarımızın Akşehir Müftülüğü veya Cami görevlilerine bizzat giderek vekaletle kurban bağışında bulunabilecekleri açıklandı. 
Yurt İçi Kurban bedelinin 890,00 TL., Yurt Dışı kurban bedelinin ise 725,00 TL. olarak Diyanet İşyeri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezince belirlendiği ifade edildi. 
Konuyla ilgili “KURBANINI PAYLAŞ KARDEŞİNLE YAKINLAŞ” başlığı ile Akşehir Müftülüğü’nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada aşağıdaki ifadeler kullanıldı:
“Allah’a yakınlaşmaya vesile olan şey anlamına gelen kurban, birçok güzelliği ve manayı içerisinde barındırması bakımından da önemlidir.  Kurban olur insan, kestiği/kestirdiği kurbanlar ile. Ulaşır takvası ve niyeti ameliyle beraber. Yaklaşır Allah’a, yakınlaşır kardeşlerine onları görmese bile.
Bu şuur ve ihlasla, Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir.
Yurt İçi Kurban bedeli 890,00 TL. Yurt Dışı kurban Bedeli 725,00 TL. olarak Diyanet İşyeri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezince belirlenmiştir.
Vekaletle kurban kestirmek isteyen vatandaşlarımız Akşehir Müftülüğü veya Cami görevlilerine bizzat giderek vekaletle kurban bağışında bulunabilirler.
Ayrıca Türkiye Diyanet Vakfı internet sitesinin https://bagis.tdv.org/ adresinden de on line vekaletle kurban bağışında bulunabilirler
 
KURBANLARINIZ DİYANET VAKFI GÜVENCESİNDE
Vakfımıza emanet ettiğiniz kurbanları İslami usullere uygun şekilde keserek, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarında, savaş ve afet bölgelerine, kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelerden, bir müslümanın selamına muhtaç bölgelere kadar dünyanın dört bir yanında 145 ülkede ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.
Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.
İrtibat : Akşehir Müftülüğü ve Cami Din Görevlileri      -       Telefon . 0332 813 18 07”
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.7941 5.8173
Euro 6.4222 6.4479
Sterlin 7.5994 7.6558
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA