Organize Sanayi konuşuldu...


Akşehir Organize Sanayi Bölgesi Olağan Genel Kurulu dün Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirildi
Bu haber 2019-07-17 05:36:03 eklenmiş ve 883 kez görüntülenmiştir.

Toplantıya Akşehir Ticaret Odası Başkanı Ahmet Makascı, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, OSB Müdürü Murat Balaman, Çakır Buğra ile Asil ve yedek üyeler ve iş adamları katıldı. Akşehir Organize Sanayi Bölgesi İlk Olağan Genel Kurul Toplantısının yapılması için 16/07/2019 Salı günü saat 14.00 da, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Temsilcisi Faruk Bektaş gözetiminde toplanıldı.

OSB Uygulama Yönetmeliğinin 18inci maddesi birinci fıkrasına göre genel kurul toplantısından önce Bölge Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan ve imzalanan hazırun cetveline göre toplantıda 21 (yirmibir) yapı kullanma izni almış katılımcının hazır bulundu.Toplantının açılmasında bir sakınca bulunmadığından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.
Akşehir Organize Sanayi Bölgesi ilk olağan genel kurul toplantısının açılışı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı tarafından yapıldı. Divan teşekkülü için yapılan teklif ile Divan Başkanlığına Sayın Mehmet Tunçez ve Divan Üyeliğine Sayın Niyazi Şenel oy birliği ile kabul seçildi.Divan üyeleri yerini aldıktan sonra, Divan Başkanı tarafından, Divan Heyetine Genel Kurul toplantı tutanaklarının imzalanması için yetki oy birliği ile kabul edildi.Açılış, Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlanıldı. Daha sonra Divan Üyelerinin seçimi yapıldı. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Makascı’nın açılış konuşmasının ardından müteşebbis heyetin göreve devam edip etmeyeceği veya yeni görev almak isteyenlerin oylaması yapıldıktan sonra 2019 Yılı tahmini bütçe ve çalışma programının görüşülmesine geçildi. Mevcut listeye ilave olarak Efor Makine sahibi Mehmet Mırçık’ın alınmasına karar verildi. Gündem sonrası temenni ve dilekler görüşülmesinde işverenlerden bazı sorular geldi. İşverenler, halen altyapısı olmayan organize sanayisinin ne zaman yapılacağı, doğalgaz için müracaat edilip edilmediğini, ambulans veya sağlık ocağı konusu, cami yapılması ve organize sanayi için toplu taşıma konusu gibi sorunlar hakkında bilgi almak istediler. Bu ve benzer sorulara Ticaret Sanayi Odası Başkanı Ahmet Emin Makascı ve Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya şöyle cevap verdiler. Organize Sanayimiz için ihtiyaç olan bu ve buna benzer tüm sorunların gerek bürokrasi gerekse siyasi anlamda tamamen takipçisi olduklarını her türlü girişimlerin devam ettiğini sorunlarımız ile ilgili olarak Konya Millet Vekilimiz Orhan Erdem’in bilgisinin olduğunu belirttiler. Kapanış konuşmasını Organize müdürü Murat Balaman yaparak kurul toplantısı tamamlanmış oldu. 
Haber: Ramazan SARI
 
MÜTEŞEBBİS HEYET ASIL ÜYELERİ       MÜTEŞEBBİS HEYET YEDEK 
            ÜYELERİ
1 İsa KURT                                                  1 Necdet UĞURLUOĞLU
2 Niyazi ŞENEL                                           2 Ramazan ÖZDOĞAN
3 Çakır BUĞRA                                           3 Hüseyin ANGILCI
4 Ender KALKAN                                         4 Abdullah GÜNDÜZ
5 Halil Murat İMRE                                       5 Levent MAVCIOĞLU
6 Hayati KOYUNCU                                     6 Mehmet SÖNMEZ
7 İbrahim GÜMÜŞ                                        7 Onur KARAKOYUN
8 Mehmet MIRÇIK                                        8 Ramazan CİHAN
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.9330 5.9567
Euro 6.5425 6.5687
Sterlin 7.7486 7.8062
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA