Öğrencilerin Barcelona’da staj çalışmaları


Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Erasmus+ Staj Hareketliliği proje katılımcıları İspanya’da 4+4 hafta süreli işletmelerde staj çalışmalarını tamamlayarak yurda 7 Temmuz Pazar günü döndüler
Bu haber 2019-07-11 05:39:05 eklenmiş ve 819 kez görüntülenmiştir.
Proje kapsamında; Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 10 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmen 06 Mayıs 2019-6 Temmuz 2019 tarihleri arasında dörder hafta (toplam 8 hafta, 2 akış) süreyle “Mesleki Eğitim/Bireylerin Öğrenme Hareketliliği-KA102” türündeki staj çalışmalarını İspanya’nın Barcelona şehrinde gerçekleştirildi. Katılımcılar; “Yeni Nesil Motorlu Araçlar Tamir ve Bakımında Avrupa Stajımız” isimli projenin içeriğine uygun olarak Barcelona sanayi bölgesinde faaliyet gösteren 4 ayrı işletmede günde 7 saat süreli staj çalışmalarını tamamladı. 
Katılımcı öğrenciler 4 hafta süresince yeni nesil motorlu araçların tamir ve bakımında yeni teknikleri öğrenmiş, uygulamışlar ve mesleki deneyim kazandılar. Bazı katılımcı öğrenciler mezuniyet sonrasında çalışmak üzere iş teklifleri aldığı öğrenildi. İşletmelerdeki eğitimin yanı sıra katılımcılar Barcelona’da bulunan tarihi ve turistik yerleri ziyaret ederek çeşitli kültürel etkinliklerde bulundular. 19 Mayıs “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” kutlamalarını Barcelona Başkonsolosluğumuzda gerçekleştirdiler. Staj uygulama çalışmaları süresince Barcelona’daki sosyal ve kültürel yaşamı da gözlemleme imkânını buldular. Proje uygulama çalışmaları süresince İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojisi alanı öğretmeni Saim Tunçez katılımcılara rehberlik/tercümanlık yaptı. Ayrıca Motorlu Araçlar Teknolojisi alan şefi Mehmet Karadere rehberlik ve danışmanlık görevini üstlendi. Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muammer Ak ve Teknik Müdür Yardımcısı Mehmet Kol stajın son haftasında denetleme ve destek amacıyla Barcelona’da öğrenci ve öğretmenlerin barındıkları yerleri ve öğrencilerin staj yerlerini ziyaret ettiği öğrenildi. 
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.7672 5.7903
Euro 6.4113 6.4370
Sterlin 7.4048 7.4598
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA