AKŞEHİR’E 3 KORİDOR KİTAPLIĞI DAHA


Nesiller Sizi Okuyor Projesi 2023 kapsamında Akşehir’de yapılması planlanan 22 koridor kitaplığının 3 tanesi daha düzenlenen törenlerle hizmete girdi
Bu haber 2019-05-31 05:55:09 eklenmiş ve 595 kez görüntülenmiştir.
Milli ve Manevi değerlerimize bağlı nesiller yetiştirmek, kitap okuma oranını öğrencilerde ve toplumda yükseltmek; sadece kitap okumak değil, bilinçli okur olma felsefesini benimsetmek ve ülkemizin bu günlere gelmesinde emeği olan değerli isimleri onurlandırarak gençlerin onlardan ilham almalarını sağlamak amacı olan proje kapsamında Karahüyük Ali Akkanat İlkokulu’nda ‘Ertuğrul Gazi’ Cumhuriyet İlkokulu’nda ‘Fatih Sultan Mehmet’, Nasreddin Hoca İlkokulu’nda ‘Nasreddin Hoca’ ismiyle koridor kitaplıkları açılışları yapıldı.
Proje Paydaşlarından olan Eğitimevi Organizasyon sorumlusu Ahmet Ortadeveci açılışlarda yaptığı konuşmada projenin önemine dikkat çekerek “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın doğru bilgileri doğru kaynaklardan okuması adına düzenlemiş olduğumuz ‘Nesiller Sizi Okuyor’ Projesi’nde Fatih Sultan Mehmet’ten Mehmet Akif Ersoy’a, İbni Sina’dan Farabi’ye olmak üzere çocuklarımıza kendi değerlerimizi okutmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.
Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu’da yaptığı konuşmada yerel ve milli değerlerimizi iyi öğrenmenin gerekliliğinin altını çizerek “Bu değerlerimizi ancak okuyarak, takip ederek ve nesilden nesile anlatarak sağlayabiliriz. Belediye Başkanımız bu koridor kitaplıkları ile okullarımıza birer hediye vermiş oluyor, bizde buradan Belediye Başkanımıza söz verip buradaki tüm kitapları okuyalım” dedi.
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya projenin mütevazi ama büyük bir proje olduğuna dikkat çekerek “Bu kitaplıklarımızda 52 tane eser var. Bu eserler bizim farklı alanlarda kahramanlıklarıyla, başarılarıyla kendinden söz ettirmiş, Türk büyüklerimizin yaşamını, tanıtımının yapan kitaplardır. Biz bu kitapları okudukça göreceğiz ki o insanların bilmediğimiz birçok yönleri de var. Boşuna onlar tarihe özellikle de Türk tarihine mal olmamış. Birçok kabiliyetler, çalışmalar, gayretler göstermişler. Biz onları ne kadar iyi tanıyabilirsek belki onların yaptıklarından da faydalanarak daha iyi birer Türk insanı olabiliriz. Bu sayede ülkemize, Türk İslam coğrafyasına dün ve bugün olduğu gibi umut olmaya devam edebiliriz. Bu projenin bir amacını da; bu örnek insanları yani adam olmuş çocukları adam olacak çocuklarla buluşturarak adam olacak çocuklarımızın sayısını artırmak olarak düşünüyoruz“ dedi.
Okullardaki kütüphanelerin açılışlarında Türk Tarihinin önemli karakterlerinin kostümlerini giyen öğrencilerde kostümlerini giydikleri karakterlerin hayatları hakkında kısa bilgiler verdiler. Akşehir’deki 3 ilkokulda gerçekleştirilen kütüphane açılışlarına Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Eğitimevi Organizasyon sorumlusu Ahmet Ortadeveci, bazı siyasi parti temsilcileri,  Belediye Meclis Üyeleri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Konya Valiliği, Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Akşehir Ticaret Borsası, Akşehir Ziraat Odası Başkanlığı, Anmeg Vakfı, Akşehir Matbaası, Mesafe Turizm ve Egitimevi Organizasyon’un paydaşları arasında bulunduğu Nesiller Sizi Okuyor Projesi 2023 kapsamında; Akşehir’de toplam 22 adet koridor kitaplığı açılması planlanıyor.
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 6.8466 6.8741
Euro 7.7255 7.7564
Sterlin 8.6110 8.6749
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA