“UYUŞTURUCUDA %80 AZALMA KAYDETTİK”


Akşehir’de Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu toplantısında uyuşturucu vakalarında yüzde 80 azalma olduğu kaydedildi
Bu haber 2019-05-23 05:53:09 eklenmiş ve 975 kez görüntülenmiştir.
Gençlerimizi ve toplumumuzu olumsuz yönde etkileyen uyuşturucu ve her türlü bağımlılıkla etkin mücadele edilmesi konusunda yürütülecek çalışmaların ele alındığı Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu toplantısı Kaymakamımız Mehmet TÜRK başkanlığında, Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıda, kamu kurum ve kuruluşlarınca uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadeleye yönelik yürütülen faaliyet ve çalışmalar ile alınan önlemlerin değerlendirilmesi yapılarak, bir önceki toplantıda alınan kararlar gözden geçirildi.
Toplantı sonrası bir açıklama yapan Kaymakam Mehmet TÜRK; "Akşehir’de uyuşturucu vakalarında; almış olduğumuz hem proaktif, hem kriminal önlemler sayesinde %80 oranında azalma kaydettiğimizi belirtmek isterim. Bağımlılıkla mücadele çalışmalarımız resmi kurumlarımız, güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımızın da desteğiyle İlçemiz Akşehir'de büyük bir kararlılıkla devam etmektedir. Yeni bağımlıların ortaya çıkmaması, var olanların sonlandırılması eğitim, rehabilitasyon, sağlık bilincinin yerleştirilmesi, bireyde sorumluluk duygusunun geliştirilmesi ve aile içi ilişkilerin yeniden ele alınması gibi koordineli çalışmalar gerektirir. Bu bağlamda;
*Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte sosyal projeler planlanmasına,
*Yaz tatili süresince çocukları bağımlılıktan uzak tutacak etkinlik ve programlar yapılmasına,
*Yaz tatili döneminde ilçe nüfusundaki değişiklikler ve karayollarındaki araç yoğunluğunun artması gözönünde bulundurularak ek önlemler alınmasına yönelik  karar verilmiştir." ifadelerini kullandı.
Ayrıca toplantı sonunda kurum müdürleri bağımlılık sorunu ve bu sorunun çözümü konusunda neler yapılabileceğine ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak, bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası iletişimin güçlendirilmesinin önemine vurgu yapıldı.
 Kaymakam Mehmet Türk başkanlığında yapılan toplantıya, Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Vedat Temel, Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Yiğit, Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emre Çapan, Sağlık Yüksek Okulu Müdür Vekili Alev Yıldırım Kesgin, Müftü Ahmet Kardaş, Gençlik Hizmetleri Müdürü Eyüp Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bahri Karaman, Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, İlçe Sağlık Müdürü Doktor M. Sait Yalçın, Cezaevi Müdürü Erdal Körlek, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yusuf  Bağrıyanık, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Salim Sağdıç Nasreddin Hoca Erkek Yurdu Müdürü Bünyamin Efe  ve Kız Yurdu Müdürü Hatice Camcı katıldı.
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.6878 5.7106
Euro 6.2897 6.3149
Sterlin 7.0820 7.1346
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA