FAKÜLTEMİZ ISO BELGESİ ALDI


Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birçok üniversitenin başvuru yapıp sonuçlandıramadığı ISO  belgesini almayı başardı.
Bu haber 2019-05-18 05:38:05 eklenmiş ve 442 kez görüntülenmiştir.
Belgenin alınmasında başta S.Ü. Rektörlüğünün katkı ve desteği olmak üzere Fakülte Dekanı  Prof.  Dr.  H. Serdar ÖĞE,  Dekan Yardımcısı Prof.  Dr.  Atilla KARAHAN, Fakülte Sekreteri Muhammet  ALTUNYALDIZ  ve Danışmanlık kısmında ise Akşehir Kalkınma Derneği Başkanı Mali Müşavir Ahmet YILDIZ'ın titiz çalışmaları neticesinde kısa zamanda belge alma işlemini sonuçlandırılmıştır.
Belge ile açıklama yapan Fakülte Dekanı Öğe “ Uluslararası Standardizasyon Kuruluşu (ISO) her 5 yılda bir standartları gözden geçirmekte, ihtiyaçlar doğrultusunda rezive etmekte ve ilgili taraflar için kullanışlı hale getirmektedir. Türk Standartları Enstitüsü tarafından Ocak 2016'da Türk Standardı ( TS EN 9001: 2015)olarak yayınlanmıştır.
Yeni versiyonda, üst düzey liderlik, taahhüt, uyum, amaç, karşılaşılan risk ve fırsatlar üzerine özellikle vurgu yapılmakta, yasal şartlar, rekabetçi pazar teknoloji, sosyal kültürel-ekonomik çevreler, kuruluşun kültürü, bilgisi, performansı gibi hususlar kuruluşun bağlamının anlaşılmasında rol oynamaktadır. Fark edilebilir değişiklik standart yapı ile, çoklu yönetim sistemi kullanan kuruluşların yönetim sistemlerinin entegrasyonunu kolaylaştırılmıştır. Diğer bir değişiklik ise standardın risk tabanlı yaklaşım üzerine odaklanmasıdır. Bu yaklaşım her zaman standardın bir parçası olmasına rağmen, yeni versiyonda daha belirgin hale getirilmiştir.
 Fakülte olarak;  Yüksek seviyeli kalite standartlarının benimsenmesi, Proses yaklaşımının daha iyi anlaşılması ve uygulanmasını desteklemek amacıyla risk tabanlı yaklaşıma yönelik yaklaşıma yönelik belirgin bir şart içermesi, daha az kuralla belirlenmiş şartların olması, dökümanlar üzerinde daha az vurgu yapılması, hizmetler için arttırılmış uygulanabilirliğinin olması, kalite yönetim sisteminin sınırlarını tanımlama için bir şart içermesi, kurumsal yapıya vurgu yapılması, liderlik üzerine arttırılmış vurgu yapılması, müşteri memnuniyetine arttırmaya yönelik istenen çıktılara ulaşma ile ilgili daha fazla vurgu olması için çaba göstermekteyiz.” dedi.
Ayrıca Öğe; “Bu belge bizim için bir ilk biz fakültemizde eğitim ve öğretimizle öğrencilerimize  kaliteli bir eğitim için çalışmaktayız. Amacımız her zaman farkındalık yaratarak tercih edilen ve mezunlarını da tercih edildiği bir yükseköğretim kurumu olarak en iyiye en kısa zamanda ulaşmaktır. Bu belgenin alınmasında bizzat emek veren Öğretim Elemanlarımıza, Fakülte Sekreterimize, Mali Müşavir Ahmet Yıldız'a ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.6626 5.6852
Euro 6.2832 6.3084
Sterlin 7.0299 7.0821
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA