MHP’den 19 Mayıs açıklaması


MHP Akşehir İlçe Teşkilatı’ndan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle basın açıklaması yapıldı
Bu haber 2019-05-18 05:35:38 eklenmiş ve 344 kez görüntülenmiştir.
Açıklamada aşağıdaki ifadeler kullanıldı:
“Bugün büyük Türk milletinin tarihinde dönüm noktası olarak Samsun'da atılan ilk adımın 100. yıldönümünü milletçe kutladığımızı vurgulayarak, "19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün zamanlama itibariyle muazzam bir hamlesi olan Samsun’a çıkışının, Türk milletinin bağımsızlığına musallat olan emperyalist mihraklara asla teslim olunmayacağının tam bir irade beyanı ve dönemin sömürgeci güçlerince dayatılan bir geleceği reddederek 'Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına' inanan Atatürk'ün Cumhuriyetle sonuçlanacak bağımsızlık mücadelesine başladığı gündür.En az dün kadar bugün de lazım olan 19 Mayıs 1919 ruh ve şuurunun gençliğe kazandırılması, milli geleceğimiz açısından hayati derecede önemlidir. Gençlik, yeni fikirler, aydınlık düşünceler, taze güç ve dinamik bir kuvvetin karşılığı olarak, yaşlanması mukadder olan bir toplum yapısına giren zindeliği, heyecanı, enerjiyi ve umudu ifade etmektedir. Ancak, geleneksel bağların hızla koptuğu, yerine yeni değerlerin ikame edilemediği, dilini, tarihini, kültürünü ve çağı yeterince benimsememiş bir gençliğin milletimizin geleceğine katkı sağlamasını beklemek fazlaca iyimserlik olacaktır. Yüreği millet sevgisiyle dolu, erdemli, insanlığa, ülkesine, ailesine ve kendisine karşı sorumluluklarının bilincinde olan ve yüksek idealleri hedeflemiş gençliğin yetişmesi halinde aziz Cumhuriyetimizin bekası güvenceye kavuşabilecektir. Ne var ki Türk milletinin kolayca teslim olacağını zannedecek kadar şuurlarını kaybedenler, şimdi daha etkili ve büyük bir oyunu devreye sokmuşlardır.
Nitekim geçen yıllarda Türk milletinin maruz kaldığı tehdit ve tehlikelerde bugüne kadar bir azalma olmamış, Türk vatanının birliği ve dirliği için söz veren, yemin eden Türkiye sevdalılarına yönelik mütecaviz saldırılarda gözle görülür bir artış yaşanmıştır.    Milli ve manevi değerlerimizi tahrip ve imha etmek için, bu defa da yerli taşeron kullanmaya girişenler, içerideki maşalarıyla dün alamadıkları sonuçları bugün almaya çalışmaktadırlar. Ülkemizi bölmek isteyen iç ve dış mihrakların süre gelen terör eylem ve silahlı saldırıları ile beraber ayrıştırma ve kamplaştırma çabaları devam etmekte iken gerçekleştirilen 15 Temmuz hain FETÖ darbe teşebbüsü ve sonrasında yaşananlar siyaset müessesesine ertelenemez, geciktirilemez mükellefiyetler yüklemişti.Bu mükellefiyet karşısında Milliyetçi Hareket Partisi geçmişten beri ileri sürdüğü politikalar ve çözüm önerileri doğrultusunda en başta iç siyasi eleştiri ve söylemleri bir tarafa bırakarak öteden beri savunduğu dış ve iç mihraklara karşı birlik ve beraberlik içinde olunması gerekliliği ile birlikte devlet yönetiminde seri, süratli, etkin ve güçlü bir idari yapının varlığı ve devamlılığının oluşması için Türkiye’nin yönetiminde hukuki ve fiili durumların neden olduğu aksamaların, engellemelerin, gecikmelerin ve zayıflıkların giderilmesi için yeni bir hükümet sisteminin telafisi kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğunu öne sürmüş ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesi gerektiğini ortaya koymuştur.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında, Cumhuriyet’in üçüncü evresi ‘ne geçişi sorumluluk anlayışıyla 18 Nisan 2017’de yerine getiren Türk Gençliği, devletimizin kurucu iradesinde yatan engin birikimini yarınlara taşımayı da başaracaktır. Elbette ki 19 Mayıs’ın, ’Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak kutlandığı dikkate alındığında, Türk gençliğine çok büyük görev ve sorumluluklar düşeceği de şüphesizdir. Geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimizin, Türkiye’nin bugünkü manzarasını ibretle ve endişeyle takip ettikleri açık ve nettir.Türk gençliğinin, dünün muhterem hatıralarına mutlaka sahip çıkacağına, art niyetlilere ve çanak tutanlara fırsat vermeyeceklerine yürekten inanıyorum.Bu vesileyle büyük Türk milletinin ve değerli gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.99 yıl önce başlattıkları bağımsızlık mücadelesi neticesinde, bizlere vatan kazandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; milli mücadele kahramanlarına ve aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, muhterem anılarını hürmet ve hayranlıkta yâd ediyorum.” 
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.6626 5.6852
Euro 6.2832 6.3084
Sterlin 7.0299 7.0821
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA