AZİZ SANCAR KORİDOR KİTAPLIĞI AÇILDI


Konya Valiliği, Akşehir Kaymakamlığı, Konya il Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir Belediyesi, Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Anmeg Vakfı ve Eğitim evinin paydaşlarının arasında bulunduğu “Nesiller Sizi Okuyor Projesi 2023” kapsamında içinde 52 farklı ismin hayatının konu edildiği Aziz Sancar koridor kitaplığı açılışı protokolün katılımıyla Yıldırım İlkokulunda gerçekleştirildi
Bu haber 2019-05-15 05:28:13 eklenmiş ve 456 kez görüntülenmiştir.
Açılış öncesinde Yıldırım İlkokulunda düzenlenen programda bir konuşma yapan Eğitimevi Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ortadeveci “Geleceğimizin teminatı olan çocuklar “Nesiller Sizi Okuyor Projesi 2023”projesi kapsamında açılan koridor kitaplıklarını sizlerle birlikte gerçekleştirdik. 52 kitaptan oluşan Türk büyüklerinin çocuklarımız tarafından okunması ve tanınması amacıyla gerçekleştirdiğimiz projeye katkılarından dolayı Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyemize, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odamıza, Akşehir Ticaret Borsamıza ve katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. Kitaplarımızın çocuklarımıza yararlı olmasını arzu ediyorum dedi. 
Topluma yön vermiş, örnek olmuş geçmişten günümüze kadar bir ideal haline gelmiş kahramanları, yazarları, bilim adamlarının sembolik canlandırmaları hoş olduğunu söyleyen Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu yaptığı konuşmayı şu sözlerle sürdürdü. Topaloğlu” Bu koridor kitaplığında gerekli destekleri için Akşehir Belediyemize, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odamıza ve birçok paydaşlara teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza bu kitaplığın hakkının verilmesini, bol bol kitap okunmasını tavsiye ediyorum dedi. 
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ise “ Sizlerle güzel bir projeyle beraberiz. Bu projemiz Akşehir Belediyesi paydaşlığında, Akşehir Kaymakamlığımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz,Ticaret ve Sanayi Odamız, Ticaret Borsası Odamız ve Eğitimevi’yle birlikte oluşturduğumuz projelerden birisidir. Daha önceki yıllarda “Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor” projemizde güzel etkinlikler, programlar gerçekleştirdik. Akşehir’imizde kitap okuma alışkanlığını artırdık. Gençlerimizin ve çocuklarımızın donanımlı hale gelmesini sağlamakla beraber okuduğunu anlama kabiliyeti, etkili iletişimiyle daha başarılı olmaları için paydaşlarımızla birlikte katkı sağladık. Elhamdülillah Akşehir’imizdeki öğrencilerimiz artık çok daha başarılı hale gelmişlerdir. 
Nesiller Sizi Okuyor Projesi Kapsamında ilkini Tarık Buğra Koridor Kitaplığı açılışıyla gerçekleştirmiştik. Buda ikincisini açtığımız Aziz Sancar Koridor Kitaplığımızdır. Bu Proje kapsamında 52 büyüğümüz kahramanlıklarıyla, başarılarıyla, liderlikleriyle, dünyada isimlerinin söz ettirilmesiyle öne çıkmış büyüklerimiz Aziz Sancar’da bilim adamıyla dünyada ismini söz ettirmiş Nobel ödülü alan büyüğümüz hemşehrimiz Türk milletinin bir ferdi onun gibi yine aramızda bir çok 52 büyüklerimizi bu koridor kitaplığında kitabını bularak okuma fırsatı bulacaksınız. 2023 hedeflerini vurgulamak ise 52 büyüklerimizle ilgili 2023 tane kitabımız koridor kitaplığında yer alacaktır. İçinde İbni Sina, Nasreddin Hoca, Mehmet Akif Ersoy, Sabiha Gökçen, Vecihi Hürkuş, Mustafa Kemal Atatürk gibi bir çok büyüğümüz bu kitaplıkta yer alacaktır. Siz onların başarılarını okuyarak büyük bir heyecan duyacaksınız, onları örnek alacaksınız çok daha donanımlı, çok daha iyi bir Türk genci olarak yetişeceksiniz. Bu ülkeye, bu memlekete, bu millete olan borcunuzu bu şekilde inşallah ödemiş olacağız diye konuştu. 
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 6.8090 6.8363
Euro 7.5717 7.6021
Sterlin 8.3780 8.4402
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA