AKŞEHİR 16 KADIN, 23 GENÇ GİRİŞİMCİ İLE TEMSİL EDİLİYOR


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonunda, TOBB’a bağlı Oda ve Borsalarda, TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulları oluşturularak geçtiğimiz Şubat ayında yapılan seçimlerle başkan ve üyeleri belirlendi.
Bu haber 2019-04-18 21:15:02 eklenmiş ve 917 kez görüntülenmiştir.

Buna göre ilçemizden 16 bayan TOBB İl Kadın Girişimciler Kuruluna girerken, 18-40 yaş arası 24 kişi de Genç Girişimciler Kurulu listesinde yer aldı.Türkiye’de girişimciliğin özendirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek amacıyla Odalar ve Borsalar bünyesinde faaliyetlerini yürüten, Türkiye’nin en büyük girişimci ağı TOBB İl Kadın ve Gençlik İcra Komitesi seçimleri Konya merkez ve ilçelerinde gerçekleştirildi. TOBB İl Kadın ve İl Genç Girişimciler Kurullarına üye olacak girişimcilerin, ticaret siciline kayıtlı, gerçek kişi tacir veya tüzel kişilerin ortağı, yönetim kurulu üyesi, yöneticisi, genel müdürü veya murahhas azası olması gerekiyor. Ayrıca, o ilde bulunan bir fakülte, yüksekokul ya da enstitüde görev yapan akademisyenler ve girişimcilik konusunda çalışmalar yürüten üniversite öğrencileri ile birlikte toplum nezdinde saygınlık uyandıran diğer gerçek kişiler de belirlenen kontenjan ölçüsünde kurul üyesi olabiliyor. 

İlçemizde kurula giren 16 kadın girişimci arasında Asuman Çörekçi, Berivan Gül, Buket Karagöz, Fulya Kıyıcı, Gonca Aydın, Güner Toka, Halime Mayda, Hesna Gülgün, Hatice Tezcan Kıyıcı, Hilal Koyuncu, Kudret Aslım, Kübra Memiş, Melike Şener, Özge Kayaalp Aslım, Raziye Yarar ve Tuğçe Kıyıcı gibi isimler yer alıyor. 
Öte yandan 24 kişilik 18-40 yaş arasındaki TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Listesi’nde ise Adnan Karagöz, Ali Kemal Kaytan, Burhan Tozoğlu, Cafer Onur Keskin, Celal Şen, Cem Çağlar Atılgan, Cengiz Ceylan, Erhan Karasu, Ernur Baysal, Fatih Beyoğlu, İbrahim Eroğlu, İsmet Subay, Levent Mavcıoğlu, Muhammed Alaşahin, Muhammed Cancan, Mustafa Ayaz, Mustafa Yeşer Özden, Onur Karakoyun, Özkan Öztürk, Ramazan Karakoyun, Tacettin Akkuş, Ziya Tuna Aslım yer alıyor. 
Haber: Kadriye KÜÇÜKAFACAN YAYLA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 6.7870 6.8142
Euro 7.4013 7.4310
Sterlin 8.2534 8.3147
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA