Polislere Halkla İlişkiler Eğitimi


Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, ilçemizdeki polislere halka ilişkiler eğitimi verdi
Bu haber 2019-04-18 05:45:04 eklenmiş ve 546 kez görüntülenmiştir.
Kaymakam Mehmet Türk, Akşehir Emniyet Müdürlüğünde görevli amir, komiser ve polis memurları ile Polis Merkezinde bir araya gelerek halkla ilişkiler, amir-memur, ast-üst ilişkileri, insan hakları, stres, kompleksler, empati, değer takdir duygusu, sevgi, insana saygı, sosyal ilişkiler, beşeri münasebetler, iletişim.. vs çok değişik konularda eğitim konferansı verdi, bilgi, birikim ve tecrübe paylaşımında bulundu.
Emniyet teşkilatımızın görevleri olan kamu  düzeninin sağlanması, suç ve suçluyla mücadele halkın  can  ve  malının korunması gibi görevlerini yerine getirirken insanlarla olan diyalogları, ilişkileri, sorunları ve sorunlarının çözümü gibi konularında ele alındığı konferansta Kaymakam Mehmet Türk; "Polis teşkilatının yürüttüğü çalışmalar içerisinde en önemlilerinden bir tanesi de halkla ilişkiler faaliyetlerini doğru bir biçimde yerine getirmektir. Teknolojik gelişmelerin en iyi şekilde  kullanılmasının, suçların önlenmesinde yeterli olmadığı  bir gerçektir. Aynı zamanda  halk desteğinin  sağlanmasının gerekliliğini de ortaya çıkmıştır. Bu nedenle polis ile vatandaşlarımızın birbirleri ile uyumlu ve karşılıklı saygıya dayalı bir ilişki kurmaları  empati yapmaları gerekmektedir. Empati bir insanın, kendini karşısındaki insanın yerine koyarak onun duygularını ve düşüncelerini doğru olarak anlama çabasıdır. Bir başka deyişle kendimizi onun yerine koymak demektir. Empati kurmak başka insanlarla iletişimimizin gücünü artırır.
Vatandaşlarımızı rahatsız eden problemler çok iyi tespit edilip, bunları çözmede halkın bilgisine ve yardımına müracaat edilip, halkın nabzını çok iyi ölçmek  gerekir. Problem çözümünde  polis ile halkın  karşılıklı diyalogu göz önüne alınarak, problemler tespit edildikten sonra alternatif çözümler  üretilmeli ve alınan kararlar  iyi bir şekilde değerlendirildikten sonra  uygulamaya geçilmeli, neticesine göre de sonuç analizi yapılmalıdır.
Netice olarak, Tüm polis teşkilatımız ve emniyet mensuplarımız görevin ifası sırasında insanlarla diyaloglarını sevgi, insana saygı, sosyal ilişkiler, beşeri münasebetleri en üst seviyede tutarak hareket etmelidirler." ifadelerini kullandı. Kaymakam Türk eğitim konferansı sonunda Akşehir'imizin huzur ve güvenliği için fedakarca çalışan tüm Emniyet mensuplarımıza teşekkür ederek çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 6.8090 6.8363
Euro 7.5717 7.6021
Sterlin 8.3780 8.4402
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA