EYÜP OYAN’A YOĞUN İLGİ


Cumhuriyet Halk Partisi Akşehir Belediye Başkan Adayı Eyüp Oyan ve meclis üyelerine mahallerde yoğun ilgi gösteriliyor.
Bu haber 2019-03-15 05:55:43 eklenmiş ve 1053 kez görüntülenmiştir.
Akşehir’in mahallerinde seçim çalışmalarının 2. Turuna yaklaşık 15 gündür devam eden Eyüp Oyan, vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanıyor.  Mahalle kahvehanelerinde ve ev toplantılarında kısa sürede binlerce vatandaşla buluşan Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkan adayı projelerini vatandaşlara anlatıyor. Eyüp Oyan halkımıza dağıtılan seçim beyannamelerini çok iyi incelemelerini, açıklanan her vaadin gerçekten Akşehir’in sorunlarını çözüme ulaştıracak projeler olduğunu belirterek; en büyük projelerinin, şeffaf belediyecilik anlayışla meclis toplantıların belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacağını ve arzu eden her Akşehirlinin de toplantılara katılabileceğini belirterek haksız hiçbir işleme (ihale, personel alımı vs.) mahal vermeyeceklerini belirtti. Ayrıca Akşehir in yıllık bütçelerinin de yine askıya çıkıp vatandaşlar tarafından hesap sorulabilir bir hala getirileceğini belirtti.
Vatandaşlar; ‘’mahallelerinin sorun ve eksiklerinin çok iyi tespit edildiğini söyleyerek‘’ yerinde ve doğru olarak tespit edilen bu sorunların iktidar partisinden olmayan bir belediyenin, nasıl çözeceği ve şehri nasıl yöneteceği ’’ sorusuyla sıkça karşılaşan Eyüp Oyan, “Akşehir Belediyesinin bütçesi şu an belediyenin internet sayfasından yayınlanmadığı veya askıya çıkmadığı için kesin rakamlara ulaşamıyoruz. Fakat bizim kendi yaptığımız çalışmalarda ilk etap da mahallerimizin sorunlarını  çözeceğini düşündüğümüz önemli bir miktar büyükşehir yasasından dolayı Konya Büyükşehir belediyesince Akşehir’imiz yerine  Konya’ya kullanılıyor. Bu meblağı Akşehir’e yönlendirdiğimiz takdirde sorunları bir nebze de olsa aşacağımızı düşünüyoruz.”dedi.
Ayrıca seçim beyannamelerinde de bulunan Akşehir’de istihdamı artırmaya yönelik her türlü projenin de (süt işleme tesisi, et entegre tesisi, soğuk hava, şoklama ve paketleme tesisi, güneş enerjisi sistemi gibi) Avrupa birliği, Dünya bankası, İller bankası hibe destekleriyle ile yapılacağını ve Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yönetilen büyükşehir belediyelerinden de her türlü maddi, manevi ve proje desteği alınacağının sözü vererek vatandaşlarımızın kafasındaki soru işaretlerini giderdi. 
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Politika haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 6.0421 6.0663
Euro 6.7501 6.7772
Sterlin 7.7022 7.7594
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA