CHP: “İDDİALAR ASILSIZDIR”


CHP Akşehir ilçe teşkilatı dün yaptığı basın açıklamasında, aday çekilme iddialarını yalanlayarak, Eyüp Oyan’la seçime gidileceğini açıkladı
Bu haber 2019-02-14 08:28:30 eklenmiş ve 2148 kez görüntülenmiştir.

Dün Cumhuriyet Halk Partisi binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP Akşehir Belediye Başkan Adayı Eyüp Oyan, CHP Akşehir İlçe Başkanı Ömer Koç, CHP yönetimi ve partililer katıldı. Katılanlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Akşehir İlçe Teşkilatı Başkanı Ömer Koç: “Bugün önümüzdeki süreci açıklamak hem de başkan adayımızın görüş ve düşüncelerini açıklamak için toplanmış bulunuyoruz.Önümüzdeki dönemde bir seçim yaşadık. Özellikle Ak Parti ve MHP’nin ittifakları ile birlikte bir seçim yapıldı. Artık buna Cumhurbaşkanlığı mı deriz, başkanlık mı deriz ne dersek diyelim ama bir diktatörlük rejimine doğru ülkemizin sürüklendiğini görüyorsunuz. Bu dönem içerisinde herkeste bir gerginlik başladı ve bir ay biz kendimize gelemedik. Partimizde de durulma görüldü. Arkasından yerel seçimler süreci başladı. Bu süreçte Konya’da yoktur ama Akşehir’de bizim adayımız vardır. Eyüp kardeşimiz bir yıl öncesinden ben bu işte varım dedi. Ama biz bir süre açıklamadık. Kendisi devlet memuru görevinde bulunduğu için hiç kimseye ismi açıklanmadı. Yönetimdeki arkadaşlarımız bile bilmiyordu. Hatta bana kızgınlıkları da oldu. O dönemde herkesin korku içerisinde olduğu bir dönemde bu arkadaşımız bu cesareti gösterdi ve Belediye başkanlığına aday oldu.  Biz kendisi ile karar aldık ilçe yönetimimiz ve il yönetimimiz kabul etti. Genel merkeze gönderdik genel merkezimiz de onayladı ve Eyüp Oyan ismiyle yola çıktık. Köyleri ve mahalleleri kendisi ile dolaştık. Bu arada bazı arkadaşlarımız hatta kendimizden dediğimiz arkadaşlarımız maalesef bununla olmaz, biz şunu desteklesek olur. Bunu desteklesek olur gibi söylemlerde bulundu. Biz adayımızın arkasındayız. Eyüp Oyan’la beraber seçime gidiyoruz. Bu mesajı vermek için bu basın toplantısını düzenledik. Örgütü, adayını, ilk açıklayan ve çalışmalara başlayan partidir. Mevcut Yönetim anlayışı Halkı memnun etmemektedir. CHP adayıyla plan ve projeleriyle AKŞEHİR BELEDİYESİNİ YÖNETMEYE TALİPTİR. Son günlerde kamu oyunda dolaşan dayanaksız ve asılsız iddialar bize bu açıklamayı yapmamızı zorunlu kıldı. 

CHP Yönetimi ve Belediye Başkan adayımız Eyüp OYAN partimiz üzerinde oynanan kirli oyunun farkındadır. Bu nedenle bu kirli oyunların Yönetim olarak hiçbir yerinde olmadık ve olmayacağız. 
İlçe Yönetimimiz ve adayımız Eyüp OYAN 25 Aralık 2018 günü yapılan aday tanıtım toplantısından bu güne kadar sokaklarımızda, mahallelerimizde, pazarlarımızda, kahvelerde kısaca halkın içinde seçim çalışmalarımızı sürdürmektedir. Diğer siyasi partilerin adaylarına göre yola çıkmadık. Akşehir Halkı, partimiz üzerinde kurgulanan bu kirli tezgâhın farkındadır. Halkımız bu tezgahı kuranlara 31 Mart da gerekli cevabı verecektir.
Son sözümüz şudur:
Seçim oyunlarla, hilelerle, aldatmacalarla kazanılmaz. 
Seçim ancak ve ancak halkın gönlüne girilerek kazanılır. Akşehir’ imiz ve geleceğimiz için adayımız EYÜP OYAN’la yola çıktık ve halkın takdirini kazanmaya kararlıyız.” dedi. 
 
Eyüp Oyan: 
“İlçemizde adaylığımı ilk ben açıkladım”
Cumhuriyet Halk Partisi Akşehir Belediye Başkan Adayı Eyüp Oyan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Ben Eyüp Oyan Akşehir Cumhuriyet Halk Partisinin Belediye Başkan adayıyım. Partimizin kuruluş hamurunda Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet vardır. Cumhuriyetimizle birlikte kurulan Cumhuriyetimizle yaşayan, Ülkemizin ve Halkımızın tek partisidir. O nedenle Cumhuriyet Halk Partisi adını Cumhuriyetimizden ve Halkından alır. Siyasetini, kişiler için değil Ülkesi ve Halkı için yapar.  
31 Mart da yapılacak yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Akşehir Belediye Başkan adayı olarak partimize başvurdum. Partimizce uygun görüldü. 25 Kasım 2018 tarihi ile adaylığımız halka duyuruldu. Hiç bir partinin adayının kim olacağını takip etmedik. İlk aday olarak ilçemizde ben çıktım. Başkaları gibi diğer partilerin adayı kim olacak diye beklemedik. Direk biz kendimiz yola çıktık. Hiç bir parti ile işbirliğimiz ve bağımız da asla yok. Çekilmek ve başka bir partinin nişanesi altına girmek düşüncemizde asla yok ve olamazda. Şu anda Akşehir’de ikinci partiyiz. Halk arasında çıkartılan yalan yanlış haberler güçlü olduğumuz için diğer partiler tarafından çıkartılıyor. Bizim yıpratılmamız için kasıtlı olarak yapılıyor. Bunun yüzünden de binlerce partilimiz diğer partilere oy verdi. Onların bu çabaları nafile. Biz kazanacağız. Akşehir’e sosyal belediyeciliği mutlaka getireceğiz. Halk ile beraber kazanıp, ortak akıl ile yöneteceğiz. Tüm projelerimiz de halka dokunan sosyal hayatı ve ekonomiyi güçlendirecek kazanımlar sağlayacak projelerimiz vardır.” 
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Akşehirimiz için bir olalım birlik olalım !
Akşehir Sevdalısı 2019-02-14 12:47:34
Yazıklar olsun.Akşehir bu yaptığınız ihaneti affetmeyecektir.3-4 bin oy alıp 31 Martta kendi egonuzu tatmin etmenizi başarı sayıyorsanız sizleri tebrik ediyorum.Mahallede,sokakta,cadde de herkes birleşme isterken Türkiye genelinde partimiz ittifaklar yaparken sizin bu tavrınız maalesef gönlünde kazanma arzusu olan bi de bizim meclis üyemiz olsun diyen tüm arkadaşları derinden yaralamıştır.CHP'nin Akşehirdeki seçim nasıl kaybedilir stratejisini tebrik eder,31 Martta mutluluklar dilerim.Sayenizde sandığa gitme iştahım kalmadı.
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Politika haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 6.0421 6.0663
Euro 6.7501 6.7772
Sterlin 7.7022 7.7594
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA