FİNAL AKŞEHİR’E BİR BAŞKA YAKIŞTI


Eğitimde çığır açan yeniliklerle yeni yerinde hizmet veren Final Okulları görüntüsü ve içeriği ile ilçemize çok yakıştı
Bu haber 2019-01-30 06:20:07 eklenmiş ve 2827 kez görüntülenmiştir.

11.10.2017’de temeli atılan Akşehir Final Kampüs Okulları verilen uğraşlar neticesiyle 29.08.2018 tarihi itibariyle resmen açılarak Akşehir halkına hizmet vermeye başladı. Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesinden oluşuyor. Final okullarında toplam 35 derslikten oluşan okul donanımlı sınıfları ve laboratuarları ile göz dolduruyor. Özel Akşehir Final Okulları Kurucu Temsilcisi Mehmet Ateş, Müdürleri Ali Dağhan ve Şinasi Atlı tarafından dün gazetemiz personeline okul gezdirildi.   İlçemizin uzun süredir hak ettiği kaliteye sahip olan okulda 1 Fizik Laboratuvarı, 1 Kimya Laboratuvarı , 1 Biyoloji Laboratuvarı, 1 Fen Bilimleri Laboratuvarı, 2 Yabancı Dil Laboratuvarı, 2 Bilgisayar Laboratuvarı, 1 Teknoloji Tasarım Dersliği, 2 Robotik Yazılım Dersliği, 2 Akıl Oyunları Dersliği, 2 Atölye, 3 Konferans salonu, 3 Spor Salonu ( Kapalı), 1 Futbol Sahası (Bahçede), 1 Voleybol Sahası (Bahçede), 1 Basketbol Sahası (Bahçede), 1 Tenis Kortu (Bahçede) bulunuyor. 

Çocukların akademik başarısı ve sportif faaliyetleri kadar sağlıklarıyla da alakadar olan Özel Akşehir Final Okulları’nda beslenme, sağlık ve hijyen konularına da büyük bir özen gösteriliyor.  Tüm yemek listeleri, çocuklarımızın gelişimlerine uygun, günlük alınması gereken kalori miktarlarını karşılayacak şekilde hazırlanıyor. Kantin ve kafeteryalarımızda, başta fastfood olarak tabir edilen gıdalar olmak üzere, kızartmalar ve gazlı içecekler gibi sağlığa zararlı ürünler kesinlikle satılmıyor. Kampüsümüzde her okulun kendine ait bir bahçesi olup 2 adet dersliği bulunan Anasınıfı bölümünün diğer bölümlerden ayrı 1 adet yemekhanesi, 1 adet atölyesi ve 1 adet oyun alanı bulunuyor. 
Final Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Mehmet Ateş ise yaptığı açıklamada ‘‘Hem Sınav Hem Yaşam Başarısını ilke edinen Final Eğitim Kurumları her daim milletimizin ve devletimizin yanında olan, Türkiye çapında 500’ün üzerinde şubesi bulunan eğitimde lokomotif, marka bir kurumdur. Bugüne kadar 3 milyonu aşkın öğrenci okutulmuştur. İlçemizde bulunan Final Kampus Okulları 8300 metrekare arazi üzerinde, 10500 metrekare kapalı alana sahip 864 öğrenci kapasitesiyle halkımıza hizmet vermektedir. Önceliğimiz burada hem sınav hayatında hem de yaşam hayatında çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmektir. Beslenmelerinden ders programlarına çocuklarımızın ihtiyacı olan her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve uygulanmıştır. “Her insan bir dünyadır ve biz bunun farkındayız” anlayışı ile hareket eden Final Okulları yenilikçi, gelişime açık, alanında uzman yönetici,branş öğretmenleri ve rehber öğretmenlerini bünyesinde barındırmaktadır. Okulumuzda Yabancı Dil Öğretimi Çalıştayları sonucunda öğrencilerin uluslararası düzeyde en az bir yabancı dili ileri düzeyde öğrenmesi ve konuşur hale gelmesi kararlaştırılmıştır.  Hiç bir siyasi parti, sivil toplum üyeliği ve sempatizanlığı olmamış ve olmayacak bir kurumuz. Okullarımız Türk Milletinin okullarıdır. Kurumlarımızda Milli Eğitim kanun ve yönetmeliğinin dışına çıkılmaz. Kurumumuzda alanında uzman kadro ile Final’e özgü özgün öğretim metotları uygulanmaktadır. Okul Aile Birliği ile işbirliği içinde olan kurumumuz sosyal sorumluluk projelerinde de kendini hissettirecektir. Final Eğitim Kurumları 38 yıla ulaşan eğitim öğretim faaliyetleri süresince binlerce öğrencisine burs vermekte ve onların yetişmelerine maddi manevi destek sağlamaktadır. Ayrıca şehitlerimizin çocukları okulumuzda hiç bir bedel ödemeden eğitim alabilirler. Kurumumuzda emeği geçen tüm eğitmen arkadaşlarımıza, idari kadromuza, inşaatından eğitim faaliyetlerine kadar emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.” dedi. 
Özel Akşehir Final Okulları İlkokul Müdürü Ahmet Şinasi Atlı, “Tam gün eğitimin yapıldığı Özel Akşehir Final Okulları’nda anasınıfı, ilkokul, ortaokul, Anadolu ve Fen liselerimiz yer alıyor. Anasınıfımızda oynayarak, yaparak ve yaşayarak öğrenmeye dayalı ve çocuklarımızın bireyselleşme çabasına destek verecek bir program izleniyor. Okulumuzda MEB müfredatının yanı sıra İngilizce, Almanca, beden eğitimi, halk oyunları, görsel sanatlar gibi çeşitli etkinlikler yapılarak öğrencilerimizin çok yönlü gelişmelerini hedefliyoruz.” dedi.
Özel Akşehir Final Okulları Genel Müdürü Ali Dağhan, : “Çağdaş, yenilikçi, bilimsel ve hem ulusal hem kültürel düşünce yapısına sahip gençleri yetiştirdiğimiz okullarımızda dersliklerimizde öğrenci sayımız en fazla 24 oluyor. Öğrencilerimize 1. sınıftan itibaren yabancı dil alanında çok kaliteli bir eğitim öğretim sunuyoruz. Akıllı tahtalar ile donatılmış, son teknolojinin kullanıldığı sınıflarımızda öğrencilerimiz eğitim görmenin farklılığını yaşıyorlar.Ayrıca  2018-2019 eğitim öğretim dönemi için bu yıl  Final Maker  platformumuzu kurduk ve okul öncesinden itibaren online olarak tüm okullarımızın kullanımına açtık.Final maker adı altında kodlama, 3D tasarım, analitik düşünme,unplugged (bilgisayarsız kodlama) etkinlikler,robotik ve STEM’de temel yeterliliklerden başlayarak çocuklarımızda problem çözme becerisi,analitik düşünme ve en önemlisi de çocuklarımızın teknoloji üzerinde söz sahibi olmalarını hedefliyoruz.Bu konularda yetenekli ve ilgisi olan çocuklarımızı üst seviye programlara yönlendirmeyi amaçlıyoruz.Bu yıl ilk defa bu alanda microbit ürününü de kullanmaya başladık.” dedi.
İstasyon gazetesi olarak ilçemize nitelikli bir eğitim yuvası kazandıran Final ailesine teşekkür ederiz.
Haber: Kadriye KÜÇÜKAFACAN YAYLA
 
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.7498 5.7728
Euro 6.3610 6.3865
Sterlin 7.0089 7.0610
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA