SELÇUKLU ŞEHİT YUNUS ERTÜRK ANADOLU LİSESİNDE KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI


Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında da ‘‘Kariyer Günleri’’ etkinliklerine başladı.
Bu haber 2018-11-08 04:59:04 eklenmiş ve 420 kez görüntülenmiştir.
Öğrencilerin meslekleri her yönüyle tanımalarını, doğru hedefler belirleyerek kişilik özellikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli tercihler yapmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Kariyer Günleri etkinlikleri çerçevesinde Okul Öncesi Öğretmeni Özgür DOĞAN ve Fizyoterapist Hızır AKDENİZ okul öğrencileriyle buluşarak meslekleri hakkında öğrencilere bilgi verdi.Okul Öncesi Öğretmeni Özgür DOĞAN, sandalye kapmaca, kurt baba oyunları ile hikaye etkinliği gibi uygulamalar yaparak öğrencilere meslekte bir gününün nasıl geçtiğine dair örnekler sundu. Ayrıca okul öncesi öğretmenliğinin eğitim süreci ve geleceği hakkında bilgi verdi. Fizyoterapist Hızır AKDENİZ de Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon mesleğinin tanımını yaparak mesleğin gerektirdiği özellikler, eğitim süreci ve iş olanakları hakkında bilgi verdi. İş sahasındaki tedavi uygulamalarını çeşitli görsellerle öğrencilere sundu. 
Okul müdürü Hasan Hüseyin AKBABA Kariyer Günleri etkinlikleri çerçevesinde öğrencileri bilgilendiren Özgür DOĞAN ve Hızır AKDENİZ’e teşekkürlerini sunarak hediye takdim etti. Yapılan etkinliklerin öğrencilerin motivasyonunu arttırdığını ve doğru hedefler belirlemelerine yardımcı olduğunu belirterek etkinliklerin devam edeceğini söyledi.
 
HABER : MEHMET ANIL DAŞDELEN
 
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.7880 5.8112
Euro 6.5088 6.5348
Sterlin 7.5125 7.5683
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA