Final ziyaretçilerini ağırlıyor


Geçtiğimiz günlerde Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel‘i ağırlayan Özel Konya Akşehir Final Okulları, dün de Final Okulları Okul Öncesi Eğitim Koordinatörü Emine Kaya Eren’i misafir etti
Bu haber 2018-10-11 04:54:42 eklenmiş ve 696 kez görüntülenmiştir.
Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, geçtiğimiz günlerde Özel Konya Akşehir Final Okulları’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Özel Konya Akşehir Final Okulları Kurucu Temsilcisi Mehmet Ateş kurumu gezdirerek hazırlıklar hakkında bilgi verdi. Eğitimde yeniliklere açık olduklarını söyleyen ATEŞ “Akıllı tahta eşliğinde, Final birikimleriyle, 1 Fizik Laboratuvarı, 1 Kimya-Biyoloji Laboratuvarı, 1 Fen Bilimleri Laboratuvarı, 2 Yabancı Dil Laboratuvarı, 2 Bilgisayar Laboratuvarı, 1 Teknoloji Tasarım Dersliği, 2 Robotik Yazılım Dersliği, 2 Akıl Oyunları Dersliği, 1 Atölye, 2 Konferans salonu, 3 Spor Salonu ( Kapalı), 1 Futbol Sahası (Bahçede) , 1 Voleybol Sahası (Bahçede), 1 Basketbol Sahası (Bahçede), 1 Tenis Kortu (Bahçede) ve en önemlisi alanında uzman öğretmen kadromuzla hizmet vermeye kendimizi hazırladık. Halkımız ve eğitim camiamız için hayırlı olmasını dilerim.” dedi.
İncelemeleri neticesinde son yenilikler ve mevzuatlar ölçüsünde kurumun eğitim öğretime hazır göründüğünü ifade eden İbrahim TAŞEL  çalışmalar hakkında bilgi alarak; “İlk günkü heyecanımızdan ve başarı tutkumuzdan hiçbir şey kaybetmeden ülkemizin hizmetindeyiz. Final’in ilkeli eğitim anlayışı önümüzdeki dönemde de nice yeni başarılara yelken açacak. Kitlesel başarılarımız bizleri çok onurlandırıyor. Her şey ülkemizin aydınlık yarınları için olacak. Burası hazır ve güzel bir kurum olmuş. Bu duygularla yeni bir dönem ve yeni bir kurumumuz oluşuyor. Bizde sizlerin başarısı için destekçiniz olacağız. Hedefimiz, yeni milyonlara ulaşmak ve onların yüreklerinde yer almaktır.  Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.
Öğretmenlere seminer veren Emine Kaya Eren, yapılandırmacı eğitimin ve yaparak yaşayarak öğrenmenin üzerinde durdu.  Emine Kaya Eren “Yapılandırmacı öğretmen kuzey yıldızı gibi olmalıdır. Öğrencinin nereye gideceğini söylemeden, yolunu bulmasını sağlamalıdır. Öğretmen otorite değil sınıfta gözlemci durumunda olmalıdır. Bu şekilde gerçekleşen öğrenmelerde, öğrencinin problem çözme yetenekleri ve yaratıcılığının gelişmesi sağlanır. Bu süreçte öğretmen daha çok öğrenme ortamını düzenleme ve danışmanlık rollerini üstlenir.  Öğrencinin, öğrenme sürecinde aktif olması ve öğrendiklerini var olan bilgileri ile yapılandırıp anlamlandırması sağlanmalıdır. Sevgili meslektaşlarım siz bu güzel okulda fikri hür vicdanı hür, akademik başarıları yüksek nesiller yetiştireceksiniz. Akşehir Final Okulları’nı size, sizi Akşehir Final Okulları’na emanet ediyorum. Bir sonraki seminerimizde görüşmek üzere.” dedi. 
Özel Konya Akşehir Final Okulları Genel Müdürü Ali Dağhan, “Biz Akşehir Final Okulları olarak yeniliklere açık bir kurumuz. Bu tarz eğitim ve seminerlerin şahsım ve personelim için son derece faydalı olduğu düşüncesindeyim. Emine Hanım’a ziyaretinden ve verdiği eğitimden ötürü teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi. 
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.8663 5.8898
Euro 6.5799 6.6063
Sterlin 7.3716 7.4263
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA