Ziraat Bankası Akşehir Şubesi Altın Tahviline başlıyor


Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması, finansman araçlarının çeşitlendirilmesi ve yatırımcı tabanının genişletilmesi amacıyla 17-18-19 Eylül 2018 tarihlerinde 3 gün boyunca Ziraat Bankası Akşehir Şubesinde altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası talep toplama işlemleri ve ihracı yapılacak
Bu haber 2018-09-13 05:05:45 eklenmiş ve 1297 kez görüntülenmiştir.
T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı  tarafından ihraç edilen “Altın tahvili/Altına dayalı kira sertifikası”  ile yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması, devlet güvencesinde getiri ve çalınma kaybolma riskini ortadan kaldırılması amaçlanarak, gerçek kişilere DİBS (Devlet iç borçlanma senedi) şeklinde  ihraç edilecek ve sadece T.C ZİRAAT BANKASI  tarafından aracılık edilecek.
T.C ZİRAAT BANKASI  Akşehir Şubesi tarafından  17-18-19 Eylül 2018 tarihlerinde 3 gün işleme aracılık edilecek olup, müşteriler tarafından getirilen  22 ve 24 ayar altınlar ( üzerinde değerli yada değersiz taş bulunanlar ve reşat altınlar hariç) İstanbul Altın Rafinerisi A.Ş. eksperi tarafından  işçilik göz önünde bulundurmadan tespiti yapılarak  A02 karşılığında hesaplanacak. T.C ZİRAAT BANKASI  Akşehir Şubesi’nden yapılan açıklamaya göre: “İhracı yapılan Altın tahvili/Altına dayalı kira sertifikası”  gelir vergisi (stopaj) kesintisi yapılmayacak (ihraçtan sonra ilk 90 günde geri alımda %1,5 iskonto uygulanır, 91. günden sonra uygulanmaz) olup vergi avantajıda sağlamaktadır. İhraca konu DİBS in vadesi  2 yıl olup 6 ayda bir altın fiyatına endeksli %1,20(yıllık %2,40) olarak Kupon /Kira ödemesi yapılır yapılacak ödeme altın fiyatına endekslidir. İtfa tarihinde ister vadesiz altın hesabına kaydi olarak, ister fiziki altın (Çeyreklik Cumhuriyet ziynet altını/1 kg'lık’külçe ) olarak geri ödeme yapılabilmektedir.Vadeden önce satış imkanı bulunmakta ,ancak fiziki altın olarak ödenememektedir. Ayrıca müşterilerimiz vade tarihinden önce Altın tahvili/Altına dayalı kira sertifikasını başka bir gerçek kişiye satabilir veya devredebilir. Devlet güvencesinde sunulan Altın tahvili/Altına dayalı kira sertifikası”  müşterilerimize büyük avantajlar sağlamakta olup, aynı zamanda ülke ekonomisine  büyük katkı sağlayacaktır. Saygılarımızla.” Denildi. 
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Ekonomi haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.8212 5.8446
Euro 6.5473 6.5735
Sterlin 7.5499 7.6060
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA