PARKHAYAT’TA KÜÇÜK KESİ YÖNTEMİYLE KALP KAPAĞI AMELİYATI


Özel PARKHAYAT Afyonkarahisar Hastanesi Kalp Sağlığı Merkezi doktorlarından Op.Dr. Erdinç Naseri, mitral kalp kapağı rahatsızlığı bulunan 22 yaşındaki bayan hastayı, iman tahtasını açmadan, küçük kesi yöntemiyle yaptığı ameliyatla sağlığına kavuşturdu
Bu haber 2018-08-10 04:34:02 eklenmiş ve 485 kez görüntülenmiştir.
Afyonkarahisar’da yaşayan 22 yaşındaki bayan hasta geçtiğimiz günlerde rahatsızlığı sebebiyle Özel PARKHAYAT Afyonkarahisar Hastanesi Kalp Sağlığı Merkezi’ne başvurdu. Yapılan muayene ve tetkik sonuçlarına göre hastanın kalbinde bulunan mitral kapakta ileri derecede yetmezlik oluştuğu ve bu mitral kalp kapağının acilen değiştirilmesi gerektiği belirlendi. Yapılan değerlendirmeler sonrasında, bu büyük ve riskli ameliyatın iman tahtasını açmadan, 5 cm.’lik küçük bir kesiyle yapılabileceğine karar verildi. Hasta, başarılı geçen operasyon sonrasındaki 5. gün hastaneden sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.
Kalp Damar Cerrahı Op.Dr. Erdinç Naseri gerçekleştirdiği ameliyatla ilgili olarak kalp rahatsızlığı yaşayan 22 yaşındaki hastanın kendilerine başvurduğunda yapılan tetkikleri sonrasında kalbindeki mitral kalp kapağın değiştirilmesine karar verildiğini, bununla birlikte bu ameliyatın iman tahtasını açmadan küçük bir kesiden girilerek yapılmasının kararlaştırıldığını belirtti. Op. Dr. Naseri, bu ameliyatta, göğüs kafesinde kaburgaların birleştiği nokta olan ve halk arasında ‘iman tahtası’ olarak bilinen göğüs kemiğinin kesilmediğini ifade ederek, ameliyatın kaburgalar arasından, sol meme altından sadece 5 santimetrelik bir kesiden girilerek gerçekleştirildiğini söyledi. 
Küçük kesi yöntemiyle yapılan bu tür ameliyatların sonrasında hastaların kısa bir sürede normal hayatına dönerek günlük aktivitelerine rahatlıkla devam edebildiklerini belirten Op. Dr. Erdinç Naseri, küçük kesi ile yapılan kalp ameliyatlarının bir başka üstünlüğünün de hastalara sağladığı ‘psikolojik iyilik hissi’ olduğunu sözlerine ekledi. Klasik yöntemlerle iman tahtası açılarak yapılan ameliyatların hastalar üzerinde travmatik etkiler yaratabildiğine dikkat çeken Op. Dr. Naseri, küçük kesi yöntemiyle yapılan kalp ameliyatlarının sonrasında hastaların iyileşme ve hastaneden taburcu olma süreçlerinin daha hızlı olduğunu söyledi. 
Türkiye’de sadece birkaç merkezde yapılabilen bu tür spesifik operasyonların tamamının PARKHAYAT Afyonkarahisar Hastanesi’nde kolay ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilebildiğini, bu operasyonlar için kendilerine Afyonkarahisar dışında, pek çok farklı ilden de hastaların başvurduğunu, PARKHAYAT Hastanesi’nin kalp damar cerrahisi konusunda bölgede önemli bir merkez haline geldiğini sözlerine ekledi.
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sağlık haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.6744 5.6971
Euro 6.3455 6.3709
Sterlin 7.0510 7.1033
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA