Suriyeli Çocuklar Şenliğe Katıldı


Türk Kızılayı Konya Toplum Merkezi 9-13 yaş gurubundan oluşan Suriyeli öğrencilerle birlikte Akşehir’e gelerek 59. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği etkinliklerine katıldı. Heyet Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’yı da ziyaret etti
Bu haber 2018-07-11 21:00:00 eklenmiş ve 302 kez görüntülenmiştir.
aliyetlerle ilgili bilgi veren Uzman Psikolog Melda Kimyonşan, “Kurumumuz 2015 yılında açıldı. 2016 Ocak ayında resmi olarak faaliyete geçti. Son 2 senedir Suriyeli bireylerle çalışıyoruz. Uyum ve entegrasyonkapsamında yerel halkımızı da içine alarak engelli bireylerle de çalışmaya başladık. Sadece Suriyeliler değil,Türkiye’deki bireylerle çalışmaya başladık. Koruma programı içerisinde Suriyeli bireylerin yaşadıkları sıkıntıları yani kimlikle alakalı sorunlarını çözmek Psiko sosyal içerik içerisinde de, psikologlar, çocuk etkinlik görevlisi, çocuk gelişimi konularında faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Burada ki, amacımız çocuklarla kaynaşmak, uyum içerisinde çalışması aynı zamanda bireyleri psikolojik olarak rahatlamaktır. Bunun dışında yine etkinliklerimiz oluyor. Geçen sene zaten yine buraya gelmiştik ve çok memnun kaldılar. Bunun içinde size teşekkür ediyoruz ilgi ve alakanız için bu senede geçen seneki memnuniyeti istinaden tekrardan farklı bir yaş gurubunu getirmeyi istedik yine aynı şekilde bizleri ağırladığınız için sizlere çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da “Sağolsun Kızılay’ımız her alanda olduğu gibi toplum merkezi bürosuylada  bu yavrularımıza ve  anne ve babalarına,ülkemizde kendilerini daha rahat hissetmeleri, daha rahat misafir olarak zaman geçirmeleri noktasında destek veriyorlar, kendilerine teşekkür ediyoruz. Uluslararası Nasreddin Hoca Şenliği vesilesiyle geçen yılda bir grup gelmişti, bu sene ise 9-13 yaş gurubu öğrencilerimiz aramızdalar şenliklerimize katılıyorlar. Buradaki, çocuk tiyatrosu, sanata saygı derneğimizin sanat atölyesi çalışmalarına iştirak ediyorlar. İAkşehir’imizi görürler ve gezerler unutmayacaklardır diye düşünüyorum. Nasreddin Hocamızın birkaç fıkrasını buradaki arkadaşlarımız vesilesiyle öğrenirler onları buradan uğurlamış oluruz. Ama daha önemlisi Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Suriye’de ciddi faaliyetler yürütüyor. Terörden temizlenmesi ve güvenliğin sağlanması noktasında ciddi çalışmalar var ve zaten yavaş, yavaş geriye dönüşler başladı. En yakın zamanda burada misafirimiz olan bu muhacir kardeşlerimiz de kendi memleketlerine döner ve kendi hayatlarını idame ettirirler. Ben bu vesileyle ziyaretleriniz için teşekkür ediyorum” dedi. 
Uzman Psikolog Melda Kimyonşan ve Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’nın birbirlerinehediye takdiminin ardından heyet ve Başkan Akkayahatıra fotoğrafı çektirdi. 
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3015 5.3227
Euro 5.9916 6.0156
Sterlin 6.8360 6.8868
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA