NİMETULLAH AKŞEHİR’DE 1 “İNCİ”


Konya – Akşehir NimetullahNahçivani İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Hasan Doğan, Liselere Geçiş Sınavında Akşehir birincisi oldu
Bu haber 2018-07-01 21:00:01 eklenmiş ve 1225 kez görüntülenmiştir.
Bu yıl TEOG sınavının yerine gelen Liseye Geçiş Sınavı yani LGS, 2 Haziran cumartesi günü iki oturum şekilde düzenledi. Sınav sonuçları ise 26 Haziran 2018 Pazartesi günü açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre NimetullahNahçivani İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Hasan Doğan, Akşehir birincisi oldu. Okul, Akşehir’ deki ilk 15 dereceye de 5 öğrenci sokmayı başardı.
Konu ile ilgili olarak Okul Aile Birliği Başkanı Umut Doğan yaptığı açıklamada: “LGS 2 Haziran 2018 tarihinde yapıldı. Öğretim sürecinin ölçüldüğü bir sınavdı. Sonuçların açıklanmasıyla da büyük sevinç yaşadık. Öğrencilerimizden Hasan Doğan Akşehir birincisi olurken diğer öğrencilerimiz de Hasan’ a yakın puanlar aldılar. Akşehir’ in ilk 15 derecesi içinde 5 öğrencimizin olması mutluluğumuzu katladı. Biz biliyoruz ki eğitim – öğretim bir süreçtir ve büyük emek ister. Sınav sonucu ise bu süreçte verilen emeklerin bir meyvesidir. Ailenin katılmadığı bir öğretimin başarısından da söz edilemez. Bizler okul, aile, öğrenci üçgenini çok iyi kurduğumuzu düşünüyoruz. Okulumuz, sosyal faaliyetleri ile de öne çıkan bir okuldur. Neredeyse her hafta bir sosyal etkinlikle öğrencilerimizi buluşturduk. Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediye Başkanlığı ve Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttükleri Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor Projesinde 7. ve 8. Sınıflar düzeyinde ilk 3 derecenin, birincilik ve ikinciliğini okulumuz kazandığında sınav sonucunun ayak seslerinin geldiğini anlamıştık. Bizler öğrencilerin sportif ve sosyal duygularının tatmin edildiğinde daha başarılı olacaklarını biliyoruz. Bu hedef doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz. Sürecin büyük emeklerle oluştuğunu biliyoruz. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutlarken, başarıda en büyük pay sahibi olan okul idaresi ve  öğretmenlerimize, desteklerini bizden hiç esirgemeyen velilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3103 5.3316
Euro 6.0221 6.0462
Sterlin 6.9223 6.9738
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA