AKSEV’den her gün 2 bin 500 kişiye iftar


365 gün ihtiyaç sahibi 420 kişinin evine sıcak yemek ulaştıran Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı (AKSEV) Ramazan ayında da 3 çadır ve vakıf binasında, hazırlanan iftar yemeklerini ilk etapta yaklaşık 2500 kişiye ulaştırmayı başladı
Bu haber 2018-05-17 05:01:48 eklenmiş ve 743 kez görüntülenmiştir.
AKSEV’de dün verilen ilk iftar yemeğinin maliyeti ise Merhum Vecihi Küçük adına Ailesi tarafından karşılandı. Akşehir Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı (AKSEV) Ramazan ayında Akşehir’de kurduğu 3 çadır ve vakıf binasında hazırlanan yemekleri yardıma muhtaç kişilere ulaştırmaya devam ederken bu yıl kimsesiz düşkün evleri olmayan kişilerin de mağdur olmaması için Kızılay Aşevinde de yemek verecek.Yıl içinde sefer tası ile her gün kapılarına kadar yaşlı insanlara ulaştırılan yemek dağıtımı Ramazan ayında da artarak devam edecek.
Her yıl özellikle Ramazan aylarında hayırsever ile yardıma muhtaç kişiler arasında bir köprü oluşturan AKSEV bu Ramazan’da da geleneğini sürdürüyor.
365 gün ihtiyaç sahibi 420 kişinin evine sıcak yemek ulaştıran vakıf  Ramazan ayında da 3 çadır ve vakıf binasında, hazırlanan iftar yemeklerini ilk etapta yaklaşık 2500 kişiye ulaştırmayı başladı. AKSEV 4 noktadan yapılan sıcak yemeği dağıtmaya devam ederken ayrıca bu yıl Kızılay aşevinde ilk etapta 250 kişiye iftar yemeği yedirecek ve yıl içerisinde sefer tası ile yaşlı bakıma muhtaç kişilere ulaştırılan yemek Ramazan ayında artarak devam edecek.Vakıf Başkanı Abdurrahman Karataşlı yaptığı açıklamada, "İhtiyaç sahiplerinin, gariplerin, kimsesizlerin bir akşam yemeği ile de olsa ihtiyaçlarının karşılanması; kendi evinde, kendi sofrasında sıcak yemek bulundurabilmesi arzusuyla önceki yıllarda olduğu gibi birlikte daha çok aileye ulaşmaya başladık.Amacımız Ramazan ayının coşkusunun her eve girmesi, her hanede sofraların bereketle kurulması bunun için Ramazan yemeklerine yardım sevenlerin en içten duygularını ekledik. Bu Ramazan'da yaklaşık 2500 kişiye, iftara yakın bir vakitte, üç kap yemek ve ekmek teslim ediyoruz.İftar yemeğinin dışında gıda yardımlarının da yapılacağını belirten Vakıf Başkanı Karataşlı, “Hayırseverlerimizin maddi ve manevi desteklerini her zaman bekliyoruz. Dileğimiz, Akşehir'de bu Ramazan kimsenin kabı yemeksiz, sofrası ekmeksiz kalmasın. Onun için hayırseverlerimizin  bu yardımlara  bağışta bulunarak, ihtiyaç sahiplerine AKSEV adı altında ellerini uzatmasını istiyoruz.
Bize ulaşmak isteyenlerin Ulu Camii karşısındaki AKSEV binasına uğramaları ya da 812 80 62 nolu telefondan arayarak irtibata geçmelerini bekliyoruz. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın mübarek Ramazan ayını kutluyor, oruçlarının kabul olmasını diliyoruz” dedi.
 
İLK İFTAR YEMEĞİ VECİHİ KÜÇÜK ANISINA
Aksev’’de dün verilen ilk iftar yemeğinin Merhum Vecihi Küçük adına Ailesi tarafından karşılandığı açıklandı. 
 
VECİHİ KÜÇÜK KİMDİR ?
1933 yılında Akşehir’de Ali Cafer Küçük ve Pervin Küçük’ün oğlu olarak dünyaya geldi. Dedesi Kurrazade Hacı Mehmet Efendi, Akşehir Bankası kurucularından olup, 1921-1925 yıllarında Belediye Başkanlığı da yapmış ve bugünkü adıyla “Küçük Geçidi” olan kapalı çarşıyı inşa ettirmiştir. Vecihi Küçük, sırasıyla Kabataş Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Diş Hekimliği bölümü mezunudur. 1967yılında Feride Akdoğan ile evlenmiş ve bu evliliğinden Ferda, Beyza ve Ali adında üç çocukları olmuştur. Kendisi 1977-1980yılları arasında Akşehir Belediye Başkanlığı da yapmış olan Küçük, bugünkü adıyla “Akşehir Mutfağı” olarak anılan ve Akşehir Belediyesi’ne bağışlanan aile evinde dünyaya gelmiş, ve çocukluğu da yine bu evde doğa ve hayvan sevgisiyle geçmiştir.
Vecihi Küçük 1989 yılında, Akşehir’de geçirdiği kalp krizi sonucu 56 yaşında hayata veda etmiştir. Vefatının ardından Akşehir Devlet Hastanesinde iki adet hasta odası eşi tarafından tanzim ettirilerek hastane kullanımına tahsis edilmiştir. 
Eşi Feride Küçük, kızı Ferda Dursunoğlu ve oğlu Ali Küçük halen İstanbul’da, kızı Beyza Şener ise Bursa’da ikamet etmektedir.
AKSEV’in başarılı çalışmaları sayesinde, Küçük Ailesi, Akşehir ile bağını koparmamış, her yıl Ramazan’ın ilk iftarını Akşehir halkıyla paylaşmaktan mutluluk duymuştur.
İstasyon Gazetesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahiplerine iftar yemeği veren AKSEV çalışanlarını ve yemeklere sponsor olan duyarlı vatandaşlarımızı tebrik ederiz. 
Haber: Keziban 
DOĞAN GÜN
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA