KAYMAKAMDAN RAMAZAN AYI MESAJI


Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak,Ramazan ayının Akşehirlilere, ülkemize ve İslam Alemine hayırlar getirmesini diledi
Bu haber 2018-05-15 22:20:21 eklenmiş ve 451 kez görüntülenmiştir.
Kaymakam Türk mesajında aşağıdaki ifadeleri kullandı:“İçerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini barındıran, evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş olarak müjdelenen, Onbir ayın sultanı, rahmet, takva, kalkan ve sıhhat manasına gelen bir aya, Ramazan ayına bir kez daha ulaşmanın hep birlikte sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.
Ramazan ayı; kadın-erkek, büyük-küçük halkımızın tüm kesimleriyle; oruçlarıyla, teravihleriyle, mukabeleleriyle, fitre ve zekâtlarıyla, mahyaları ve iftarlarıyla büyük bir coşkunun ve dirilişin gerçekleşme ayıdır. Ramazan ayı ibadet, rahmet ve mağfiret ayıdır. Bereketi bol, hayrı çok olan bir aydır. Bu ay yardım, bağış, rahmet ve ihsan ayıdır. Ramazan ayı, bir yıllık maddi ve manevi kirlerden arınacağımız, insanî duyguların coştuğu, tövbe edip hakka yönelme şuurunun geliştiği bir terbiye ayıdır.
Allah Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyurmaktadır: “Ey iman edenler, günahlardan korunmanız için sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de sayılı günlerde oruç, farz kılındı."(Bakara: 183)
Peygamber Efendimiz (s.a.s.) Ramazan ayının fazileti hakkında; "Kim inanarak ve karşılığını Allah'tan bekleyerek Ramazan orucunu tutarsa geçmiş günahları bağışlanır."  (Buhârî, Îmân, 28) "Mübarek Ramazan ayı size geldi. Yüce Allah bu ayda size oruç tutmayı farz kıldı. Bu ayda sema (cennet) kapıları açılır, cehennem kapıları ise kapanır ve şeytanlar bağlanır." (Nesâî, Sıyâm, 5) buyurmuşlardır.Bu ayda insanlar tuttukları oruçlarla hem bedenlerinin şükrünü yapmış hem de aç ve yoksulların halini daha iyi anlamış olurlar. Bu nedenle Ramazan paylaşma ve dayanışma vesilesi olan bir aydır.Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın Mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice Ramazan aylarına kavuşmayı diliyorum. Bu ayın bütün müminlerin affına vesile olmasını, ibadetlerin Yüce Allah tarafından kabul edilmesini, başta Akşehir'li hemşerilerimiz olmak üzere, ülkemize ve İslam Alemine hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3103 5.3316
Euro 6.0221 6.0462
Sterlin 6.9223 6.9738
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA