“SEVGİ” YENİ BİNASINA TAŞINDI


Özel Sevgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yeni binasına taşındı
Bu haber 2018-05-10 21:00:07 eklenmiş ve 966 kez görüntülenmiştir.

2001 yılından bu güne özel eğitim ve rehabilitasyon alanında özgün ve farklı bir çizgi oluşturan Özel Sevgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Cumhuriyet Bulvarı üzerinde Meteoroloji civarında 1050 metrekarelik kapalı alana akıllı bina formatında yapılan ve  400 öğrenciye hitap edecek kapasiteli yeni binasına taşındı. Yeni binada otistik çocuklar dahil tüm özel eğitim ve rehabilitasyon programlarının uygulanacağı ve yeni bina çocuklara ve velilere destek olarak sosyal ve toplumsal uyum eğitimi ve uğraşı terapisi kapsamında çalışmalar da yapılacağı açıklandı. Yeni bina için dün saat 16.00’da açılış töreni yapıldı. Törene İlçe Kaymakamı Mehmet Türk, Belediye Başkanı Salih Akkaya, Ak Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, MHP Konya Milletvekili Aday Adayı Avukat Salih Akça,  MHP İlçe Başkanı Ümit Şafak, Milli Eğitim Müdür Vekili Bilal Eği, okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. Törende Özel Sevgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri göster yaptı. Engelli öğrencilerin engelsiz gösterileri ayakta alkışlandı. Daha sonra dua okunarak, yeni binanın açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi. Katılımcılara yemek ikramının ardından yeni bina gezilerek, tanıtıldı. Özel Sevgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yetkililerinden yeni bina ile ilgili yapılan açıklamada,  “Sevgi ailesi olarak amacımız: akranlarından anlamlı farklılıkları olan bireyleri destek eğitim programı ile, özel yöntem personel araç gereç kullanarak ilgileri ihtiyaçları yetenek ve yeterlilikleri doğrultusunda hayata hazırlamaktır. İlk günkü heyecan ve idealizm ile en yüksek kalitede özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti sunarak, iyiye, doğruya ve güzele doğru sürekli değişim ve gelişim ile bilimin ışığında insan hayatına değer katmak için varız.Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Konya il genelinde ilk özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi olarak 2001 yılında çalışmalarına başlamıştır.2005 yılında Avrupa birliği ve devlet planlama teşkilatı katkılarıyla ‘’Avrupa bu işi nasıl yapıyor ? ‘’ kapsamında Macaristan,  İsveç ve Finlandiya’da inceleme ve araştırma çalışmaları yaparak ilgili makamlara rapor sunmuş çalışmalarını da bu tecrübeler ışığında yönlendirmeye gayret etmiştir.Daha sonra kurumumuz Avrupa birliği hibe programı doğrultusunda devlet planlama teşkilatı liderliğinde hibe programı kapsamına alınmıştır.Kurumumuzda Milli Eğitim Bakanlığı’nın geliştirdiği tüm programlar uygulanmaktadır.

1)Zihinsel engelliler destek eğitim programı
2)Bedensel engelliler destek eğitim programı
3)Özel öğrenme güçlüğü destek eğitim programı
4)Yaygın gelişimsel bozuklular(otizm) destek eğitim programı
5)Dil ve konuşma eğitimi destek eğitim programı 
6)İşitme engelliler destek eğitim programı
7)Görme engelliler destek eğitim programı
Tüm bu programlar 1050 metrekarelik kapalı alan  400 öğrenciye hitap edecek kapasite ile uzman öğreticiler, özel eğitim öğretmenler, okul öncesi öğretmenleri, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenleri, fizyoterapistler ve rehber öğretmenler tarafından uygulanmaktadır.Bugüne kadar bir şekilde sevgi ile yolu kesişmiş olan ve hala bizimle yürüyüşümüze devam eden tüm çalışanlarımıza, velilerimize sevgiye emeği geçen herkese ayrı ayrı gönülden teşekkür eder, vefat eden öğrenci, velilerimiz ve özellikle sevgili müdürümüz Osman Nuri Kuytu’ya Allah’tan rahmet dileriz.” ifadeleri kullanıldı.  
 İstasyon gazetesi olarak Özel Sevgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucu, yönetici ve çalışanlarını tebrik eder, yeni binanın hayırlı olmasını dileriz.
Haber: Ramazan SARI
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA