İlçemizden 6 isim aday adayı


24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde ilçemizden 6 kişi Milletvekili aday adayı olarak başvuracak
Bu haber 2018-04-26 21:03:53 eklenmiş ve 4014 kez görüntülenmiştir.

24 Haziran seçimlerine ilçemizden katılacak olan Konya Milletvekili Aday Adayları belirlendi. Ak Parti cephesinden Orhan Erdem ve Bülent Aycan aday adaylığını açıklarken İyi Parti’den ise Osman Fedai ve Sevil Sargın, Milliyetçi Hareket Partisinden ise Salih Akça ve A.Fatih Satılmış aday adayı olacak. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak erken seçimlerde Milletvekili olmak için istifa eden isimler belli olmaya başladı.  27. Dönem Milletvekili seçimlerine aday olmak için görevinden istifa ettiğini açıklayan Belediye başkanları ve kamu kurum başkanları ve yardımcıları yavaş yavaş belli olmaya başladı. 

 
AK Parti Konya Milletvekili Aday Adaylığına Akşehir’den 2 İsim
 
İki dönem Konya'dan milletvekilliği yapan Orhan Erdem'in istifa ettiği ve Milletvekili Aday Adayı olarak AK Parti il binasına başvuru yapacağı öğrenildi. AK Parti’de Akşehirli olan Bülent Aycan’ın da aday adaylığı başvurusu yapacak.
 
Orhan Erdem Kimdir?
Orhan Erdem, 7 Ekim 1963’te Konya Akşehir’de doğdu. Babasının adı Nuri, annesinin adı Zarife’dir. Dokuz Eylül Üniversitesi Muğla İşletmecilik Yüksek Okulu’nu bitirdi. Turizm ve serbest ticaret işiyle uğraştı. Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Üyeliğinde bulundu. 22. Dönem Konya Milletvekili, 23. Dönem’de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı İdare Amiri oldu. Orta düzeyde İngilizce bilen Erdem, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bülent Aycan Kimdir?
14 Nisan 1970 tarihinde Konya’nın Akşehir ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Akşehir’de yaptı. 
1991 yılında Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi Ziraat Mühendisliği bölümü lisans mezuniyetinin ardından 1997 yılında Emniyet Genel Müdürlüğünde memuriyet hayatına başladı. 2001 yılından itibaren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Ziraat Mühendisi olarak göreve başladı.22. ve 23. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem’in ve 24. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış’ın ardından 25. Dönem AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci’nin TBMM danışmanlığını yürüttü.2015 yılı itibariyle Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı olarak, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin Özel Kalem Müdürlüğü görevini üstlendi.Gençlik ve Spor Bakanlığı Modern Pentatlon Federasyonu A.Ş. Başkanlığı görevini yapmıştır. KONSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu üyesi olan Aycan evli ve iki çocuk babası.
 
İYİ Parti Konya Milletvekili Aday Adaylığına Akşehir’den 2 İsim
 
İyi Parti’den Osman Fedai ve Sevil Sargın’ın aday adayı olarak başvuru yapacaklar. İyi Parti Akşehir Teşkilatı Başkanı Osman Fedai sosyal paylaşım sitesinden açıklamalarda bulundu. Fedai açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kıymetli Hemşehrilerim; Bugün itibari ile sizlere hizmet edebilmek amacıyla, milletvekili seçimlerinde aday adayı olmak için İYİ Parti Akşehir İlçe Başkanlığından istifa etmiş bulunmaktayım. Cenab-ı Allah bu görevi nasip ederse sizlerin emrinde olacağım. Amacım; yorulmadan, usanmadan çalışmak olacaktır. Yaradılanı Yaradandan dolayı hoşgörüp herkesi kucaklamak olacaktır. Ulaşılabilir, kapısı herkese açık, toplumla barışık olmak temel prensibimizdir. Bölgemize, yöremize, ilimize yatırımların gelmesi, kalkınmanın sağlanması olmazsa olmazımızdır. Bu uğurda beni yalnız bırakmayan, benimle birlikte olan bütün arkadaşlarıma ve Halkımıza Teşekkür eder, Şükranlarımı sunarım. Siyaset hizmet etme yoludur. Bu yolda Cenab-ı Allah’ın hepimizin yardımcısı olması dileğiyle dua ve desteklerinizi bekliyorum. Mevlam neyler, neylerse güzel eyler. Saygılarımla.” dedi. 
 
Osman Fedai Kimdir?
1962 yılında Akşehir’e bağlı Doğrugöz Kasabasında doğdu. İlköğretimi Doğrugöz’de, orta öğretim ve liseyi Akşehir’de tamamladı. Daha sonra Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili Edebiyatı bölümü bitirdi. Malatya ve Akşehir ‘de Edebiyat Öğretmenliği yine Akşehir’de Halk eğitim Merkez Müdürlüğü yaptı. 1999 Mahalli Seçimlerinde istifa ederek Doğrugöz’den Belediye Başkanı adayı oldu. 1999 yılından buyana üç dönem Doğrugöz Belediye Başkanlığı yaptı. 2014 yerel seçimlerinde MHP”den Akşehir Belediye Başkanlığı adaylığını koydu. Osman Fedai’nin evli, iki erkek ve bir kız olmak üzere üç çocuğu bulunuyor.
 
Sevil Sargın Kimdir? 
İstanbul’da doğdu. 1985 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Coğrafya Bölümünden mezun oldu. 1986 yılında Akşehir Altuntaş Ortaokuluna coğrafya öğretmeni olarak atandı. Altuntaş Ortaokulunda öğretmenlik yaptı.  1998 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesine asistan, 1999 yılında Süleyman Demirel Üniversitesine yardımcı doçent olarak atandı. Aynı üniversitede 2006 yılında doçent oldu.  2005-2011 yılları arasında Fen Edebiyat Fakültesinde Coğrafya Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü.  Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı, Beşeri ve İktisadi Coğrafya Anabilim Dalı Başkanlığı gibi idari görevleri yanında, üniversitenin akademik kurullarında görev aldı.  ABD Michigan State Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak bulundu.  2011 yılından itibaren Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünde görev yapan Prof. Dr. Sargın’ın alanı ile ilgili iki kitabı, yurt içinde ve yurt dışında yayınlanmış çok sayıda makalesi, dünyanın çeşitli ülkelerinde sunulmuş uluslararası bildirileri, dünyanın bir çok ülkesinde alanı ile ilgili akademik gözlemleri, yönetiminde tamamlanmış dört projesi bulunmaktadır. Isparta Aydınlar Ocağının kurucu üyesi olan Prof. Dr. Sevil Sargın, 2006-2011 yılları arasında Isparta Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri olarak görev yaptı.  2011 yılında İstanbul Aydınlar Ocağı Genel Merkezinin İlim İstişare Kurulu üyeliğine seçilen Sargın, 2014 yılında Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Prof. Dr. Sevil Sargın evli ve iki çocuk sahibidir. İngilizce bilmektedir. 
 
MHP Konya Milletvekili Aday Adaylığına Akşehir’den 2 İsim
Geçtiğimiz günlerde 23.dönem aday adayı ve 24.dönem MHP  Konya milletvekili adaylarından Av. Salih Akça  24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde MHP Konya Milletvekili adayı olduğunu açıklamıştı. Salih Akça’nın yanında Milliyetçi Hareket Partisi’nden Ahmet Fatih Satılmış’ın da aday adayı olarak başvuru yapacağı öğrenildi. 

Ahmet Fatih Satılmış Kimdir?
1980 yılında Konya’nın Akşehir ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Akşehir’de tamamladı. Üniversite eğitimini Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor öğretmenliği bölümünde yaptı. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı Yönetim ve Organizasyon bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı.
Askerlik görevini 2004 yılında kısa dönem olarak tamamladıktan sonra Konya Şeker A.Ş.’de iş hayatına girdi.  Halen Konya Şeker A.Ş’de Medya  Reklam Satın Alma Yöneticiliği görevini sürdüren Ahmet Fatih Satılmış, Ülkücü bir aileye mensup olması dolayısıyla küçük yaşlarda Ülkü Ocakları ile tanıştı. Eğitim hayatı boyunca Ülkü Ocaklarında çeşitli görevlerde bulunan Satılmış, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanlığının 12. Olağan Genel kurulunda yönetim kurulu asil üyeliğine seçildi. Yürütmekte olduğu MHP İl Başkan Yardımcılığı görevinden 27. Dönem milletvekilliği aday adaylığı için istifa etti.
Evli ve iki çocuk babası olan A.Fatih Satılmış İngilizce bilmektedir.
 
Haber: Kadriye KÜÇÜKAFACAN YAYLA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.5235 5.5456
Euro 6.2586 6.2837
Sterlin 7.2406 7.2944
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA