Ziraat Bankasından Altın Tahvili/Altına Dayalı Kira Sertifikası Açıklaması...


Ziraat Bankası Akşehir Şubesi Müdürü Yüksel Oral, Tahvili ve Altına Dayılı Kira Sertifikası İhracatı”  ile ilgili açıklama yaptı
Bu haber 2018-03-28 21:00:36 eklenmiş ve 1306 kez görüntülenmiştir.
Yüksel Oral açıklamasında aşağıdaki ifadeleri kullandı:“T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nca İhraç edilecek olan “Altın Tahvili ve Altına Dayılı Kira Sertifikası”  satışı  02-03-04 Nisan 2018 tarihlerinde  üç gün   olarak Ziraat Bankası Akşehir Şubesi tarafından  gerçekleştirilecektir.  Yastık altındaki altınların  Hazine Müsteşarlığı  güvencesi ile  ekonomiye kazandırılması ile hem yatırımcı kazanacak  hem ülkemiz kazanacak, ayrıca evdeki altınlarınızın kaybolma, çalınma riski ortadan kalkacaktır. Ekim 2017 ayında birincisi  yapılan ihraca yoğun talep oluşmuş, aynı ilgi ve talebin tekrar  oluşacağı beklenmektedir.
Müşterilerimiz tarafından getirilen  22 ve 24 ayar altınlar ( üzerinde değerli yada değersiz taş bulunanlar ve reşat altınlar hariç) İstanbul Altın Rafinerisi A.Ş. eksperi tarafından  işçilik göz önünde bulundurmadan, herhangi bir kayba uğramadan saflık değeri tespit edilerek,  hesaplanan  gram üzerinden  altın cinsinden “Altın Tahvili ve Altına Dayılı Kira Sertifikası”oluşturulacaktır.
İhracı yapılan Altın tahvili/Altına dayalı kira sertifikası”  gelir vergisi (stopaj) kesintisi yapılmayacak (ihraçtan sonra ilk 90 günde geri alımda %1,5 uygulanır, 91. günden sonra uygulanmaz) olup vergi avantajıda sağlamaktadır. İhraca konu DİBS in vadesi  2 yıl olup, Kupon/kira geliri %2,40 (yıllık) ,  6 ayda bir TL olarak Kupon /Kira(getiri)  ödemesi yapılır ve yapılacak ödeme altın fiyatına endekslidir. İtfa tarihinde ister vadesiz altın hesabına kaydi olarak, ister fiziki altın olarak  (Çeyreklik Cumhuriyet ziynet altını/1 kg'lık’külçe )  geri ödeme yapılabilinecektir.  Vadeden önce satış imkanı bulunmakta ,ancak fiziki altın olarak ödenememektedir. Ayrıca müşterilerimiz vade tarihinden önce Altın tahvili/Altına dayalı kira sertifikasını başka bir gerçek kişiye satabilir veya devredebilir.”
HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Ekonomi haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3131 5.3343
Euro 6.0276 6.0518
Sterlin 6.9099 6.9612
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA