İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜ KUTLADIK


Akşehir’de İstiklal Marşımızın Kabulünün 97. Yılının kutlama töreni Resim Sergisi açılışı ile başladı
Bu haber 2018-03-12 21:12:17 eklenmiş ve 910 kez görüntülenmiştir.
Dün saat 10.15’te Akşehir Kültür Merkezi Salonunda yapılan Resim Sergisinin açılış törenini İlçe Kaymakamı Mehmet Türk, Belediye Başkanı Salih Akkaya, Başsavcı Vedat Temel, Garnizon Komutanı vekili Hakan Uluçınar ve Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu yaptılar. Daha sonra anma programına geçildi. Programa Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlandı. Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programa; Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Garnizon Komutan vekili Hakan Uluçınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu, İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş ve Milli Eğitim Şube Müdürleri ile tüm okullardan öğrenciler ve öğretmenleri katıldılar.
Günün mana ve önemine ait konuşmayı İlçe Kaymakamı Mehmet Türk ve İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Lisesi Müdürü Muammer Ak yaptılar. Yapılan konuşmalarda İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’in, kendisinin vatanına milletine adamış büyük bir şahsiyet olduğu vurgulanarak; Mehmet Akif Ersoy’un vatanını, dinini, milletini her şeyden üstün tuttuğu, gerek yaşantısında, gerekse eserlerinde görmenin mümkün olduğu, Milletin geleceği olan gençlerin de bu şuurda yetişmesini istediği vurgulandı. 
  “Sefahat” kitabında, Mehmet Akif’in Asım’ın Nesli diye hayal ettiği nesil ,sadece şiirinde geçen hayali bir kahraman olmadığı ifade edilerek, “Asımın nesli bugün burada aramızda. Selam olsun Allah için can veren o yiğitlere. Selam olsun vatanı, milleti, bağımsızlığı için toprağa düşen şehitlere,Selam olsun İstiklal Şairimiz Mehmet Akife .Selam olsun Asım’ın nesline.” denildi. 
  Daha sonra Mehmet Akif’in hayatını konu alan şiir ve gösteriler ile öğrenciler tarafından hazırlanan Mehmet Akif’in yaşantısına uyarlı tiyatro gösterileri yapıldı. Anma töreninde İstiklal Marşını en iyi okuyan ve resim sergisinde başarılı olan öğrencilere hediyeleri verildi.
Haber: Ramazan SARI
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Gündem haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA