İYİ PARTİ AKŞEHİR’İ SALLADI


2017 yılının Aralık ayında kurularak Osman Fedai’nin Akşehir İlçe Başkanı olarak görevlendirildiği İyi Parti’de kongre yapıldı. Kongreye katılım çok yoğun olurken coşku ve heyecan doruktaydı
Bu haber 2018-02-12 05:11:02 eklenmiş ve 6724 kez görüntülenmiştir.
Kongrede yola Osman Fedai ve yönetim ile devam edilme kararı alındı. İyi Parti Akşehir İlçe Teşkilatı Birinci Olağan Kongresi dün yapıldı. Tek aday tek liste ile gerçekleştirilen kongre saat 12.00’de Akşehir Kültür Merkezi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. İlçe Kongresi Divan Başkanlığına Mustafa Sırrı Demir, Katip üyeliklere Derya Özgülcü, A. Murat Öksüz, Zafer Aslan ve Salim Güleç seçildi. Divan başkanları ve katip üyeleri yerlerini aldıktan sonra programa katılan protokol isimleri okunarak alkışlandı. Divan Başkanının kısa bir hoş geldiniz konuşmasının ardından, gündem maddeleri okunarak saygı duruşunun ardından hep birlikte İstiklal Marş’ımız söylendi.Kongrenin açılış konuşmasını İlçe Başkanı Osman Fedai yaptı. Osman Fedai katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başladı ve; “Sözlerime başlamadan önce bir Maşallah demek istiyorum. Bu kadar yoğun baskıya rağmen bu salonu doldurmuş yürekli insanlar hepiniz hoş geldiniz.” dedi. 
Afrin Operasyonunda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlara başsağlığı dileyen Osman Fedai, “Partimiz kurulduğundan bu yana kısa sürede çok büyük işler başardı. Kurulmaz dendi. Kongreler yapılmaz dendi, işte kongreler yapıldı. Şimdi de seçime giremez diye bir söz çıkardılar, kuruluş aşaması tamamlanmış kongreleri yapılan bir parti olarak inşallah seçime de gideceğiz. Kısa sürede ilçemizde 400 delege gibi bir sayıya ulaştık. Biz bütün Türkiye’yi bütün Akşehir’i kucaklıyoruz. Bu hareket bir cesaretliler hareketidir. Medeniyetin taşları ancak cesaretliler tarafından döşeniyor. Hedefimiz Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapmak. Hep birlikte var mıyız bu mücadeleye?” ifadelerini kullandı.  
Daha sonra Genel Başkan Meral Akşener’in gönderdiği mektup okundu. Faaliyet raporunun okunup oylanması, mali raporun okunup oylanmasının ardından Konya İl Başkanı Avukat Orhan Tulukcu konuşma yaptı. Daha sonra Akşehirli olan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Şule Ünlü Doğan konuşma yaptı. Benim canım hemşehrilerim diyerek konuşmasına başlayan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Şule Ünlü Doğan, “Değerli hemşerilerim az önce Osman başkanımın da söylediği gibi ben burada doğdum, burada büyüdüm,  burada okudum. Aranızda öğretmenlerim var onları sevgi ile selamlıyorum. Bizler bugün  İyi Parti Çatısı altında toplandık. Medeniyet yolunun taşlarını cesurlar döşer benim mert özü sözü bir hemşerilerim hepinizi bu iyilik hareketine davet ediyoruz. Hepinizin desteğine ihtiyacımız var. ” dedi. Daha sonra seçime geçilerek partinin yaklaşık 257 üyesi sandık başına giderek oy kullandı. 
Genel Kurulu İyi Parti Genle Başkan Yardımcısı Şule Ünlü Doğan, İl Başkanı Orhan Tulukcu, başkan yardımcıları, il yönetimi ve Akşehir ilçe yönetimi ile Akşehir merkez ve mahallelerinden çok sayıda partili, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı. 
Kongrede Osman Fedai’nin başkanlığındaki Yönetim Kurulu Listesi aşağıdaki şekilde oluşuyor;
Asil Üyeler:
Muttalip Uysal, Galip Karaca, Ali Duman, Nihal Eke, Mehmet Emre, Zafer Arslan, Emine Okumuş, Mustafa Terlemez, Tahir Büyükaktepe, Esra Eberliköse, Abdulkadir Ünal, Ender Ertan, Mükremin Danışman, Nazan Ortakaya, Yusuf Uyar, Yılmaz Sevilcan, İsmail Kalkan, Meltem Orhan, Emin Dikici, Muzaffer Güner, İsmail Terzi, Hülya Çıplak, Celal Eberliköse, Aydın Koç, Meral Dilsiz, Mehmet Bardakcı
İl Delegeleri:
Osman Fedai, Galip Karaca, Muttalip Uysal, Ali Duman, Adnan Erden, Ali Dağhan, Ahmet Kart, Şafak Büyükacar, Ali Mermer, Ahmet Bayrak, Halil Gülşen, Ziya Yalım, Mustafa Esgin, Sıtkı Hüner, Tuna Yeşil, Musa Doğan, Adem Akdemir, Cavit Özden, Hilmi Sak, Asım Aydın, Ramazan Övüt, İdris Acar, Mehmet Aktağ, Halil Ceran, Ramazan Tuğran, Mehmet Ali Aytaç, Fatma Mutluer, Nurgül Can.
Haber: Kadriye 
KÜÇÜKAFACAN YAYLA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
atakan dönmez 2018-02-13 23:46:20
hayirli ugurlu olsun iyi parti
bizim gibi gencler destek vereceyiz ve partiyi iyi yerlere getirecegiz
hayirli aksamlar dilerim
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Politika haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA